ЖКГ та благоустрій Автор: admin Друкувати

Прогноз по "комуналці" на 2022 рік

 • .

  У листопаді 2021 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив: «До завершення опалювального сезону тарифи на газ, тепло, світло змінюватися не будуть». Але це не означає, що в 2022-му вони не зміняться.

  46_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb) Олег Гарник, експерт Асоціації міст України, вважає, що зафіксувати вартість комунальних послуг для населення на певному рівні можливо тільки у випадку, якщо держава проявить політичну волю і буде компенсувати певним чином виробникам, постачальникам послуг з теплопостачання, електропостачання та газопостачання збитки або неотримані прибутки.

  Якщо цього не буде – тільки незахищені верстви населення отримають пільги та субсидії, а решта платитиме ринкову вартість цих послуг.

  Ціни для побутових споживачів залежать від цін для промислових споживачів, а вони будуть зростати. Також залежать від зовнішньополітичних факторів: ціна на газ для Європи, запуск газопроводу “Північний потік-2”, відносини Європи – США – РФ, чи буде транзит газу через Україну тощо.

  Орієнтиром може стати те, що в Україні ціни на газ вже досягли 59 грн за куб. м.

  Послуги ЖЕКів і керуючих компаній.
  Через зростання мінімальної заробітної плати послуги ЖЕКів і керуючих компаній подорожчають орієнтовно на 10%.

  Олег Гарник звертає увагу: у структурі послуг керуючих компаній велику частку становить оплата праці працівників. А крім того, якщо буде висока інфляція, буде змінюватися вартість запасних частин, матеріалів і комплектуючих виробів.

  Житлові субсидії. Загальна сума, яку передбачається направити на житлові субсидії, становить 38,4 млрд грн. Це на 3,2 млрд грн більше, порівняно з 2021 роком. Водночас це значно менше, ніж, наприклад, в 2016-му – 44 млрд грн, або в 2017-му – майже 70 млрд грн.

  На думку Олега Гарника, треба розуміти, що держава вже встановила більш суворий контроль – перевірку інформації, яку надають про себе особи, звертаючись за субсидією. Водночас, держава виконуватиме відповідні зобов’язання перед одержувачами житлових субсидій.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми