ЖКГ та благоустрій Автор: admin Друкувати

Житло через борги по "комуналці" виставлятимуть на продаж

 • .

  Щоб виконати вимоги Міжнародного валютного фонду, українська влада може посилити покарання за накопичення боргів за комунальні послуги.

  8584_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb) Рішення було прийнято у зв’язку з тим, що в Україні щорічно погіршується ситуація із заборгованістю — вона стрімко зростає і на кожну українську сім’ю припадає 4 тис. грн боргу.

  Експерт з питань в галузі ЖКГ, засновниця го «УПС життя в моєму місті» та голова ГО «Кирилівський Гай» Христина Ненно зазначає, що штрафи дійсно зростуть, але тільки в частині зміни інфляційної складової.

  «У нас звикли за комуналку, за послуги, які майже неможливо відрізати, взагалі не платити, і як показує досвід, найчастіше це гаряча вода і опалення. І теплопостачальні компанії прийшли до того, що налічують 3% на борг і додаткову інфляційну складову у вигляді пені», — говорить експерт.

  Тобто, згідно із законодавством, постачальник послуг може почати нараховувати пеню в будь-який момент, якщо не отримав кошти в зазначений термін.

  Загальний розмір сплаченої пені не може перевищити загальну суму боргу, а нарахування пені може починатися з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку для внесення плати.

  Коли звертаються до суду. Якщо споживач не платить і далі, постачальник послуг може звернутися до суду, щоб примусово стягнути заборгованість. Поки ця процедура проводиться спрощено: позивач надає всі необхідні документи, і суд проходить без виклику боржника.

  «Тобто споживач відразу отримує судове рішення у вигляді судового наказу. Як показує практика, оскаржити цей судовий наказ дуже складно і майже неможливо», — каже Христина Ненно.

  Якщо споживач і далі нічого не робить і ігнорує судовий наказ, його виконання покладається на плечі державних або приватних виконавців, і ті вже можуть накласти арешт на майно або рахунки.

  Але, каже експерт, виселити вас з житла або земельної ділянки можна тільки в тому випадку, якщо ваша сума боргу становить понад 120 тисяч гривень. Якщо ж сума перевищила даний показник — майно автоматично виставляють на продаж.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми