Транспорт та авто Автор: admin Друкувати

Пільгове розмитнення авто хочуть повернути, але не для всіх

 • .


  У Раді зареєстровано два законопроєкти № 7652 та № 7653. Ними пропонується залишити звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення транспортних засобів для деяких громадян.

  1299_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb) Нагадаємо, що з 1 липня 2022 року скасовано звільнення від оподаткування ПДВ, акцизним податком та мита операцій з ввезення на митну територію України транспортних засобів у митному режимі.
  Проте нардепи Ю. Яцик та О. Бакумов («Слуга народу») пропонують все ж залишити ці пільги для деяких громадян. Для цього вони зареєстрували у ВРУ два законопроєкти щодо посилення соціальних гарантій захисників України та інших категорій громадян:
  № 7652 зі змінами до ПКУ;
  № 7653 зі змінами до МКУ.
  Ними пропонуєтся звільнити від ввізного мита, а також оподаткування ПДВ і акцизним податком операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту:
  учасниками бойових дій, які залучалися та брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації або, у випадку їх загибелі, одним з членів сім’ї першого ступеня споріднення;
  фізичними особами — власниками транспортних засобів, які визнані фізично знищеними внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації та зняті з обліку в установленому порядку;
  особами з інвалідністю, отриманою внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.
  Звільнення не застосовуватиметься:
  до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту транспортних засобів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом та/або визнаною державою-агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом.
  до транспортних засобів, середня ринкова вартість яких становить понад 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
  Важливо: у документі йдеться про те, що транспортний засіб, який був звільнений від оподаткування та мита, не може бути відчужений та/або переданий у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам протягом трьох років з моменту його державної реєстрації.
  У випадку відчуження такого ТЗ протягом 3 років з моменту його держреєстрації, та/або передачі у володіння, користування або розпоряджання (в тому числі на підставі довіреності) третім особам:
  сума несплачених податків підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України;
  сума несплаченого мита підлягає сплаті за ставками, що діяли на момент подання митної декларації при ввезенні транспортного засобу на митну територію України.
  У разі прийняття ці закони наберуть чинності з дня, наступного за днем опублікування.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми