Транспорт та авто Автор: admin Друкувати

ЄС заборонить випуск бензинових та дизельних автомобілей

 • .

  Міністри охорони довкілля 27 країн-членів Європейського Союзу погодили запровадження значно суворіших норм протидії змінам клімату, що дозволять цілком виключити викиди вуглекислого газу новими автомобілями до 2035 року.

  0594_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb) Досягненню відповідного компромісу передували напружені переговори європейських урядовців, що затяглися до ранку середи, 29 червня, під час засідання Ради ЄС у Люксембурзі.

  Спільна компромісна угода спрямована на скорочення обсягів викидів парникових газів у ЄС вже у 2030 році на щонайменше 55 відсотків у порівнянні з 1990 роком, а не на раніше узгоджені 40 відсотків.

  Рішення про запровадження до 2035 року цільового показника зниження викидів CO2 на 100 відсотків для нових легкових автомобілів і фургонів фактично забороняє продаж у 27 країнах ЄС нових автомобілів на бензині чи дизельному паливі.
  «Це кінець гри для двигуна внутрішнього згоряння у Європі», — цитує інформагенція AP спільну заяву урядовців.
  Вони також переконані, що такий крок «покладе край владі нафтової промисловості над транспортом».
  За словами заступника голови Європейської Комісії Франса Тіммерманса, нинішнє рішення — «великий крок до реалізації „Зеленого курсу“ ЄС».
  Ініціатором проєкту нинішнього рішення виступила Єврокомісія. Після досягнення компромісу відкривається вікно можливостей для перемовин Ради ЄС з Європейським парламентом, котрий ще має остаточно затвердити його та регламентувати деталі реалізації.
  Критика з боку німецької автопромисловості
  Це рішення міністрів захисту довкілля країн-членів ЄС про нові автомобілі з нульовим рівнем викидів з 2035 року різко розкритикувала німецька автомобільна промисловість.
  Приміром, галузева асоціація VDA виступила з критикою того, що в Європі досі бракує зарядних станцій для електромобілів.

  «Щодо е-палива, то тут схоже, вирішили обмежитися лише декларацією про наміри, реалізація якої залишається відкритою», — цитує інформагенція dpa голову VDA Гільдеґард Мюллер.
  За її словами, е-паливо, тобто паливо, вироблене з використанням відновлюваних джерел енергії, має велике значення для досягнення кліматичних цілей.
  Асоціація імпортерів автомобілів VDIK також закликала до швидшої розбудови зарядної інфраструктури для електрокарів. На думку цієї спілки, в Європі й у майбутньому варто було би використовувати всі технології автоприводу, що гарантують кліматично безпечну мобільність.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми