Транспорт та авто Автор: admin Друкувати

Українці активно утилізовують "жигулі"

 • .


  З початку 2021 року українці зняли з обліку для вибракування понад 15 тисяч авто, більшість з яких — легкові автомобілі. В Інституті досліджень авторинку проаналізували, для чого це роблять та які моделі найчастіше «списували» українці.

  9197_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb) Цікаві цифри. Від січня до листопада 2021 року у зв’язку з вибракуванням було знято з обліку 15 056 транспортних засобів — легковиків, вантажівок та автобусів:

  54% із них належали фізичним особам, решту 46 — юридичним (приватним фірмам та державним організаціям);
  більшість «списаних» транспортних засобів були легковими (64%);
  середній вік транспортних засобів, вибракуваних протягом січня-листопада — 24,8 року.
  Найпопулярніші серед «утилізованих» моделей у 2021 році були транспортні засоби радянського, російського та українського виробництва. У топ-30 вибракуваних машин відсутні автомобілі виробництва інших країн.

  Кількість вибракуваних транспортних засобів зростала майже щомісяця протягом 2021 року. Сумарна кількість таких ТЗ протягом січня-листопада 2021 року виявилася майже на 40% більшою, ніж у 2020. На це може бути кілька причин:

  по-перше, за словами аналітиків, успішно працює автоматична фіксація правопорушень. Кількість камер зростає. Іде мова про запровадження обов’язкового техогляду приватного автотранспорту у 2021 році. Люди остерігаються потенційних проблем, що можуть з’явитися у разі, якщо автомобіль фактично буде зданим «на металобрухт», проте буде числитися в базі Сервісних центрів. Або ж замість утилізації продовжить їздити по дорогах, «збираючи» штрафи для попереднього (фактичного) власника авто;
  по-друге, із запровадженням нових умов оподаткування імпорту, старі автомобілі радянської епохи все більше втрачають цінність. Те, що раніше «повертали до життя» будь-якою ціною, зараз ремонтувати економічно невигідно. Ця частина українського автопарку заміщується хоч вживаними, проте все ж новішими автомобілями іноземного виробництва;
  по-третє, ті ж нові правила розмитнення знизили цінність документів на автомобіль. Раніше через закритість авторинку були популярними різноманітні схеми, коли автомобілі купували «під документи». Зараз цінність документів, особливо на старі автомобілі, знизилася практично до нуля;
  по-четверте, оскільки майже половину з усіх транспортних засобів вибраковують юридичні особи, це може бути наслідком масових інвентаризацій та впорядкувань майна як приватних, так і державних організацій.
  Втім, реальна кількість транспорту, що вибув з експлуатації, в рази більша, наголошують експерти Інституту досліджень авторинку. За їх оцінками, щорічно в Україні з руху вибуває кілька сотень тисяч ТЗ. Такі висновки можна зробити з того, що рівень автомобілізації в Україні зростає несуттєво. Отже кількість автомобілів, які українці перестають регулярно експлуатувати, приблизно рівна кількістю «свіжих» автомобілів, що поповнюють вітчизняний автопарк — близько 600 тисяч.

  Де і як «завершують» своє життя транспортні засоби, що відпрацювали своє, можна лише здогадуватися. Як писав Інститут досліджень авторинку, в Україні відсутня відповідальність за неправильно утилізоване чи покинуте на вулиці авто. Відсутній контроль навіть тих автомобілів, що були офіційно зняті з обліку в Сервісних центрах з метою вибракування. Тому до питання вибракування та утилізації старих автомобілів необхідно буде обов’язково повернутися та запропонувати практичне та дієве рішення, вигідне громадянам, державі та бізнесу.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми