Транспорт та авто Автор: admin Друкувати

Чи зобов’язаний водій мати при собі паперове посвідчення водія

 • .

  Як відомо, наразі водій може пред’явити поліцейському електронне посвідчення водія для посвідчення своєї особи та права на керування автомобілем. Однак, нерідко виникають випадки, коли поліцейський, у разі пред’явлення водієм документів у електронному вигляді, накладає адміністративне стягнення у виді штрафу.

  1592_1_main.jpg (15.87 Kb) Відповідно до частини 1 статті 126 КУпАП, штраф становить 425 грн. Цей штраф пов’язаний з ситуацією, коли транспортним засобом керує особа, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки.

  Що треба знати? Особа, яка в установленому законодавством порядку отримала посвідчення водія та/або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, має право замовити е-посвідчення та е-свідоцтво.

  Для замовлення е-посвідчення та/або е-свідоцтва треба завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Дія та пройти електронну ідентифікацію.

  Що робити, якщо зупинила поліція? Е-посвідчення та е-свідоцтво пред’являються власником транспортного засобу або особою, яка є належним користувачем ТЗ на смартфоні без додаткового пред’явлення посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, виготовлених на бланках, а також документа, що посвідчує особу.

  Поліцейський проводить перевірку достовірності пред’явлених особою е-посвідчення та е-свідоцтва за допомогою технічних засобів, зокрема з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду) та відомостей з єдиної інформаційної системи МВС.

  Що каже законодавство? Згідно зі ст. 16 ЗУ «Про дорожній рух», водій зобов’язаний мати при собі:

  посвідчення водія;
  реєстраційний документ на транспортний засіб;
  а у випадках, передбачених законодавством, — поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат «Зелена картка»).
  Ці документи потрібно пред’явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в документах.

  Однак на рівні з цим, згідно із законодавством, водій може пред’явити електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії, або відображення інформації про його наявність в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), а також інші документи, передбачені законодавством.

  Тому водій не зобов’язаний мати при собі документи на право керування автомобілем у паперовому вигляді.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми