IT технології та телекомунікації Автор: admin Друкувати

ІТшники активно переїжджають до Києва

 • .


  Аналітики порталу Dou.ua дослідили, як і куди переїжджають ІТ-спеціалісти всередині країни, щоб працювати.

  0375_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb) Звідки переїжджають ІТ-спеціалісти

  Найрідше українські ІТ-спеціалісти переїжджають зі столиці — 96% тих, хто вчився в школі в Києві чи Київській області, залишилися тут жити та працювати.

  Далі йдуть Львів і Харків, які покидають лише 10% людей, які вирішили пов’язати своє життя з ІТ, а 90% залишаються тут вчитися та працювати. Адже саме тут найбільші після Києва ІТ-спільноти України, гарні можливості для навчання та кар’єри.

  Дещо гірші показники в Одеси, хоча 78% тих, хто обрав ІТ, залишаються в місті. Проте Одеса, хоча і є містом-мільйонником, значно поступається розміром ІТ-спільноти Києву, Харкову та Львову, тож не дивно, що частина спеціалістів звідси їде.

  Помітно відрізняється від решти міст-мільйонників у гірший бік Дніпро: лише 56% тих, хто живе в регіоні та обирає ІТ, залишаються тут.

  Досить висока частка айтішників залишаються також у Чернівцях (68%) та Вінниці (58%).

  У решті міст серед тих, хто обрав для себе ІТ, залишається менше як половина: інші їдуть або одразу після школи, або після університету. Останнє місце в рейтингу посіла Полтава з 13% — це означає, що 87% тих, хто пов’язав життя з ІТ, їдуть звідси.

  Куди переїжджають ІТ-спеціалісти

  Найчастіше ІТ-спеціалісти переїжджають у Київ. Єдине місто, в яке, своєю чергою, їдуть кияни — це Львів (1% ІТ-фахівців, які закінчували школу в Києві та Київській області, нині живуть у Львові).

  Є лише два регіони, для яких Київ — не основний напрямок міграції. Це Івано-Франківськ і Тернопіль, звідки у Львів їдуть частіше, ніж у Київ (хоча в Київ з цих регіонів теж їде багато).

  Найактивніше в Київ їдуть представники сусідніх областей: Чернігівської (69% тих, хто обрав ІТ), Черкаської (57%), Житомирської (57%), Полтавської (48%), а також Рівненської та Кіровоградської (по 47%). Крім того, до Києва переїхало багато мешканців з окупованих територій (які зараз живуть і працюють на підконтрольній Україні території): АРК (65%), Донецької (52%), Луганської (43%) областей.

  Львів приваблює мешканців західних регіонів: Тернопільської області (36% ІТ-спеціалістів, які закінчували тут школу, зараз живуть у Львові), Івано-Франківської (29%), Закарпатської (27%), Волинської (21%), Рівненської (20%), Хмельницької (19%).

  До Харкова, як і до Києва, переїхало багато людей з окупованих територій: 38% ІТ-спеціалістів, які закінчували школу в Луганській області й нині живуть на неокупованій території, 24% — в Донецькій, 15% — в АРК. Також до Харкова їдуть з сусідніх областей: насамперед з Полтавської (24% тих, хто закінчував тут школу, тепер живуть і працюють у Харкові), а також із Сумської (13%) та Кіровоградської (10%).

  Одеса передусім приваблює мешканців сусідніх регіонів: Миколаївської (10% тих, хто закінчував школу в цій області, сьогодні живуть і працюють в Одесі) та Херсонської областей (6%).

  Міграція в Дніпро, як і в Одесу, невелика. Найчастіше сюди переїжджають з Кіровоградської області (10%).

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми