Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: admin Друкувати

Що буде з цінами та бензином до кінця року

  • .

    Найбільше ціни злетять на овочі та фрукти.

    3070_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb) В Україні через інфляцію внаслідок війни з РФ ціни на продукти, пальне, різні товари та послуги уже до кінця 2022 року зміняться доволі нерівномірно. Як стверджують економічні експерти, середній показник здорожчання по країні становитиме 20-25%.

    Деякі послуги зростуть у вартості удвічі, а щось взагалі подешевшає.

    Так, за словами директора Інституту соціально-економічної трансформації Іллі Несходовського, через окупацію Росією південних регіонів України, однозначно буде подальше здорожчання овочів.

    "Дорожчатиме гречка, навіть попри сьогоднішню ціну (близько 80 грн/кг). Подорожчає рис та деякі інші крупи, бо вони поставляються зараз не через українські порти", - зауважує він.

    При цьому, за словами Несходовського, товари орієнтовані на експорт, не підвищуватимуться у вартості, доки їх експорт не буде розблоковано.

    "Ціни на них стоятимуть на місці або навіть знижуватимуться. Це ми вже спостерігаємо з яйцями (ред. - з початку року впала ціна на 43,6%"). Така ж ситуація може скластися і з олією (ред. - з початку року і до травня здорожчала на 11%)", - зазначає експерт.

    Несходовський наголосив, що можливе здорожчання пального, зокрема, через світову кон'юнктуру.

    "Якщо на європейському ринку не знайдуть заміну російській нафті - котирування зростуть, а відтак - і ціни на бензин і дизельне паливо. В Україні ж додався ще і внутрішній фактор зростання цін на пальне через війну: Росія намагається максимальної нашкодити паливній інфраструктурі. Тому, його вартість зросте на 20% від нинішньої. На тлі цього дорожчатимуть і транспортні послуги", - зазначив він.

    Проте, подорожчає і багато інших послуг, переконаний експерт.

    "Вони швидше за все покажуть зростання від 30%, а по деяких з них - до 80%", - вважає Несходовський.

    Нагадаємо, за прогнозами економістів, Україну до кінця 2022 року може очікувати двозначна інфляція. Найбільша проблема для української економіки - заблоковані порти.

    Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми