Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: admin Друкувати

Коли комунальники можуть "відрізати" газ

 • .


  У яких випадках вам можуть «відрізати» газ.

  4514_13911-1_large.jpg (45.77 Kb) Як зазначають експерти Школи молодого юриста, причини відключення газу вказані у розділі 7 розділу VI Кодексу газорозподільних систем. Основними з них є:

  відключення газу за несплату;
  за бажанням споживача та за його власною заявою;
  несанкціонований відбір природного газу або втручання у роботу газового лічильника;
  несанкціоноване відновлення газопостачання;
  ліквідація аварій чи проведення ремонтних робіт;
  наявність заборгованості за несанкціонований відбір газу;
  відмова у наданні доступу оператору на об’єкт для перевірки газорозподільних систем та газового обладнання та інші причини.
  Також на практиці юристи виділяють такі причини для відключення:

  відсутність договору або відмова від його укладання споживачем;
  відсутність у споживача документів про право власності на будинок, що унеможливлює укладання договору;
  борги сусідів у багатоквартирному будинку;
  нічим не обґрунтовані незаконні дії, такі як ліквідації аварій, що тривають роками;
  примус споживача окремо укладати платіжний договір на обслуговування лічильників та газового обладнання.
  Що робити, якщо вам «відрізали» газ? Насамперед потрібно з’ясувати причини відключення, вимагати акт про відключення, де вони вказані. Якщо акт про відключення не дають, пишіть письмовий запит із вимогою письмової відповіді. Якщо немає відповіді, телефонуйте на гарячу лінію, вимагайте відповіді на запит.

  Не можна в жодному разі підключатися назад самостійно. Це буде вважатися несанкціонованим втручанням з вашого боку і штрафи за ці дії платити вам.

  Якщо виникло якесь конфліктне питання з газопостачальною організацією, фотографії всього вашого газового обладнання з відображенням дати та часу на фото зробіть заздалегідь, і зберігайте їх у себе на випадок раптового візиту та неправомірних штрафів.

  Чи можуть відключити газ за несплату? Так, але про це повинні письмово попередити мінімум за 3 дні і дати термін для оплати заборгованості. Все це зазначено у п. 21 розділу ІІІ Правил постачання природного газу. Але попереджати заздалегідь повинні лише якщо відключення проходить за несплату, якщо за іншими – цього не потрібно.

  “Насправді порядок відключення газу порушують дуже часто. Але, на жаль, просто посилаючись на формальні порушення, украй важко виграти суд чи виправити ситуацію. Все одно у споживача повинні бути інші серйозні причини, щоб посилатися на свою правоту, наприклад, незаконність і неправильність нарахувань, або оплата боргу, або відсутність ознак втручання”, – зазначають експерти.

  До речі, відключити газ під час карантину також мають право. Це обмеження на відключення під час карантину знято з 20 серпня.

  А ось про право відключити газ у опалювальний сезон – відповідь неоднозначна. Відключення за борги в опалювальний сезон – це незаконно, хоч дуже часто практикується. А ось за несанкціоноване втручання або для ліквідації аварій це відключення стає законним і в опалювальний сезон теж.

  Якщо борги нараховані неправильно, то треба подавати заяву на перерахунок або заперечувати їх у судовому порядку.

  Якщо заборгували сусіди, а газ відключили всім. Дуже часто відключають, посилаючись на борги інших сусідів, які мешкають у багатоквартирному будинку. Вас мають право відключати лише за ваші борги. За дії сусідів ви не несете відповідальності.

  Якщо сталося відключення у вигляді ліквідації аварій – збережіть акт на відключення з цієї причини. Тому що, за словами фахівців, часто трапляються ситуації, коли комунальні підприємства намагаються “списувати” це на відключення з інших причин. І первинний акт буде вагомим доказом вашої невинності у суді.

  У боротьбі з цим беззаконням іноді допомагають скарги до НКРЕКП та Антимонопольного комітету, але це трапляється вкрай рідко. Заяви до поліції допомагають лише масово, коли цим займається вся громада.

  Найдієвіший метод – це суд. Він найбільш тривалий і складний. Але у випадках несанкціонованого втручання він практично єдиний, який може дати результати.

  Отже, якщо питання дріб’язкове – про оплату невеликого боргу та витрат на підключення, – то краще вирішити його мирно. Якщо ж питання більш масштабне, краще налаштуватися на тривалу боротьбу і звернутися до фахівця.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми