Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: admin Друкувати

В Уряді дали коментар зростанню цін

 • .


  Формування споживчих цін у 2020 році залежало від зміни пріоритетів в споживанні. На ціни впливали невизначеність перспектив отримання доходів на фоні розгортання ризиків розповсюдження пандемії.

  5046_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb) Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

  Як зазначається в повідомленні, більшими темпами зростали споживчі ціни на товари першої необхідності. Та навпаки, мотивація споживача щодо утримання від непершочергових витрат стримувала зростання цін на більшість товарів і послуг або, навіть, навпаки, посилило дефляційний тренд, як-от на одяг і взуття (за підсумком 2020 року ціни знизились на 7,3%).

  Серед товарів, ціни на які зростали на фоні збереження постійного попиту, у міністерстві виділили продукти харчування (за підсумком 2020 року ціни зросли на 5,2% порівняно зі зростанням на 4,9% у 2019 році), послуги у сфері охорони здоров’я (подорожчання на 7,7% порівняно з 3,8% у 2019 році).

  Крім того, НБУ реалізовував стимулюючу монетарну політику, яка також мала характер стимулювання інфляції, з зазначили в Мінекономіки.

  “Це стосується як темпів зростання грошової пропозиції (за оперативними даними Національного банку на 28,7% упродовж 2020 року) за збереження облікової ставки на рівні 6% річних, так і чинника знецінення гривні (середньомісячний обмінний курс гривні до долара США девальвував на 19,3% до 28,17 грн/долар у грудні 2020 року), яка з певним лагом продовжує позначатися на цінах, особливо у частині імпортної складової”, – йдеться в повідомленні.

  Також у 2020 році на фоні зростання цін на світовому ринку, найбільш відчутно для внутрішнього ринку було постійне з травня 2020 року зростання цін на енергоносії на світовому ринку, що позначилося на формуванні тарифної складової на комунальні послуги, додали в Мінекономіки.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми