Суспільство Автор: admin Друкувати

Як українемо може отримати польське громадянство

 • .

  Мігранти, які довгий час проживають на території Польщі, у якийсь момент починають замислюватися про те, як отримати громадянство Польщі.

  8869_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb) Способів, як отримати громадянство Польщі громадянину України, існує кілька. Деякі з них легші, деякі складніші. З огляду на той факт, що польський уряд йде назустріч мігрантам і щороку спрощує процедуру оформлення документів, можна бути впевненим в успіху.

  Як можна отримати громадянство Польщі:

  на підставі ПМП;
  з картою поляка;
  після одруження із громадянином Польщі.
  Розглянемо кожен із варіантів докладніше.

  На підставі ПМП:

  щоб отримати ПМП («карту сталего побиту») зазвичай необхідно п’ять років працювати та проживати на території РП за ВНП («карта часовего побиту»);
  далі, щоб отримати паспорт РП на основі ПМП, іноземцю потрібно щонайменше три роки працювати та проживати на території РП за ПМП. Після закінчення цього терміну можна подавати заяву на польський паспорт.
  На підставі карти поляка:

  з 2016 року польський уряд встановив закон, за яким, якщо власник карти поляка безперервно живе на території РП понад 12 місяців, він має право отримати паспорт Польщі за правом крові. Це найпростіший спосіб, як швидко отримати громадянство Польщі, слід подати заяву, до якої слід додати необхідні документи та сертифікат про знання польської мови на рівні В1+.
  На підставі одруження із громадянином Польщі:

  у цьому випадку претенденту, який хоче отримати паспорт РП, доведеться зачекати кілька років, перш ніж подавати заяву. Перед цим слід отримати ВНП і ПМП Польщі. ВНП можна отримати на підставі свідоцтва про шлюб. Через два роки — отримати ПМП, і ще через два роки подавати документи на паспорт РП;
  ще однією умовою для подання документів на польський паспорт буде дата одруження. З цього моменту має пройти не менш ніж три роки, тоді держава дозволить подавати документи на громадянство.
  Польський паспорт також дають на підставі особливого рішення Президента. Щоб подати заяву на ім’я Президента, слід описати причину, з якої ви бажаєте отримати паспорт РП. Також заяву має право розглянути воєводство за місцем проживання іноземця на території РП. Головні підстави на подачу документів ми вже уточнили, варто також згадати про документи, які слід подати разом із заявою.

  Які документи необхідні:

  закордонний паспорт заявника;
  документ, який дає підставу отримати паспорт РП (карта побиту, карта поляка, свідоцтво про шлюб);
  виписка з банківського рахунка про дохід заявника;
  документи родичів заявника, які мають польське походження (якщо заява подається на підставі карти поляка);
  документ, що підтверджує наявність польського громадянства в минулому (якщо заява подається на відновлення).
  До додаткових документів належать:

  свідоцтво про народження;
  свідоцтво про шлюб;
  підтвердження польського громадянства батьків (якщо йдеться про неповнолітнього заявника або усиновлення).
  Скільки доведеться заплатити:

  згідно з даними на сайті Республіки Польщі під час подання заяви на громадянство вам треба сплатити 1648 злотих. Оплата відбувається одразу в касі за місцем подачі заяви.
  Заяву, яку подає іноземець, щоб отримати паспорт РП, розглядає Президент країни, який не зобов’язаний розглянути її в певний термін, тому чекати позитивної відповіді про видачу польського паспорта можна від кількох місяців до кількох років.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми