Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Що буде з наймом айтішників надалі

 • .

  Одним з найпомітніших наслідків повномасштабного вторгнення в Україну стала велика кількість біженців, що виїхали з країни. Це суттєво вплинуло на ринок праці, в тому числі і на галузь українського ІТ. Про це пише speka.media.

  7306_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb) Що наразі відбувається з наймом

  Ринок змінився, але те, що ми маємо зараз — ще не ринок працедавця, тому що компанії не скорочують масово core teams із найбільшими та найглибшими експертизами.

  Через відтік спеціалістів час закриття ІТ-вакансій збільшився з 1 місяця до близько 2-2,5 місяців.

  Вакансій менше, але ми переживали вже не одну кризу, є очікування щодо відновлення певного балансу. Попередньої кількості пропозицій не буде, але висококваліфіковані спеціалісти будуть потрібні завжди.

  Компанії зараз переживають процес оптимізації. Ми бачимо звільнення, і вони є в усіх офісах (США, Європа). Але якщо перевірити сторінки з вакансіями, більшість із них продовжують наймати в ті ж самі офіси та позиції.

  Щодо географії найму. Чимало компаній, як продуктові, так і аутсорсингові наразі й далі активно зростають та розвивають свої продукти, але відкривають офіси вже в Європі та США. Великі аутсорсери з офісами у кількох країнах справді тимчасово призупиняють найм в Україні на вимогу клієнтів у зв’язку з ризиками.

  Ця ситуація може покращитися тільки за умови зниження ризиків для бізнесу, тобто з покращенням роботи критичної інфраструктури, зі зменшенням обстрілів на території України, адже це покращить умови для рекрутингу та праці загалом.

  Що буде з наймом ІТ-фахівців надалі

  До війни Україна була одним із найбільших центрів ІТ-фахівців у світі, які працювали віддалено для глобальних компаній. За номінацією «outsourcing destination of the year» Global Sourcing Association Україна завжди посідала перші місця.

  Неймовірна кількість компаній та стартапів, включно з ІТ-гігантами Amazon, Google, Microsoft, Apple, обирали українців через зручний часовий пояс, культурну схожість та хороший рівень володіння англійською мовою, класне поєднання hard&soft skills.

  Щодо кандидатів. З одного боку, відбувся чималий відтік спеціалістів. За аналітикою Dou, за минуле півріччя у 50 найбільших ІТ-компаніях стало на 5% менше фахівців, але з іншого — спілкуючись із кандидатами, ми можемо говорити, що чималий відсоток планує та розглядає потенційне повернення до України, ба навіть вже створює умови для цього.

  Вільне падіння ринку праці залежатиме від непрогнозованості війни. Що довше йтимуть бойові дії, то складніше буде компаніям повертатися до хайрингу в Україні, що у свою чергу впливає на повернення ІТ-фахівців.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми