Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Для пенсіонерів можуть створити базовий дохід

 • .


  З 2023 року в Україні планують запровадити базовий пенсійний дохід.

  6930_98798.jpg (69.04 Kb) На рівні законодавства чітко встановлять суму, яка визначатиметься із мінімальних витрат на проживання пенсіонера. Законопроєкт анонсувала міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

  Середній розмір пенсії на 1 липня 2022 року становить 4437 грн. Додатково платитимуть пенсіонерам, у яких страхові пенсії будуть нижчими за такий рівень.

  Але такі виплати отримають лише ті, хто заробив повний страховий стаж.

  Лазебна каже, що страхові внески вже ніколи не будуть достатнім джерелом фінансування. Тому пенсії додатково фінансують із державного бюджету.

  "Якщо ми хочемо гарантувати людям похилого віку мінімально необхідні для життя доходи, то маємо закріпити базовий пенсійний дохід системно на рівні законодавства. Ми напрацювали необхідний законопроєкт і вже отримали схвальні висновки від Світового банку та Міжнародної організації праці", – розповіла вона.

  Працюватиме "вікова лінійка". В Україні вже є доплати до пенсій для людей старше 75 років. Вони увійдуть до майбутньої системи базового доходу.

  "Ці заходи необхідно продовжити, реалізувати заплановані диференційовані за віком доплати у жовтні 2022 року для пенсіонерів у віці 70+, а на 2023 рік передбачити базові гарантії для осіб віком від 65 років, для людей з інвалідністю та тих, хто втратив годувальника", – пояснила Лазебна.

  Немає іншого способу забезпечити мінімальні норми в пенсійному забезпеченні без підвищення внесків не існує.

  "Для гідного життя на пенсії маємо доповнити базові пенсійні гарантії всеохоплюючою системою пенсійних накопичень, які людина та її роботодавці будуть здійснювати, поки людина працює, і які будуть додатковим джерелом доходу людини після завершення трудової діяльності. Саме така формула - базовий пенсійних дохід плюс індивідуальні пенсійні накопичення – дає нашим нинішнім пенсіонерам необхідний захист", – заявила міністерка.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми