Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Де і скільки заробляють "блакитні комірці"

 • .


  Український ринок праці помітно відреагував на війну, яка триває вже більше місяця. Чимало українців тимчасово або зовсім залишились без роботи. Змінилась і географія пошуку працівників. Серед спеціалістів теж відбулись помітні зміни — кількість вакансій продавців знизилась на — 40%.

  8989_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb) OLX Робота дослідила, як змінилася ситуація на ринку вакансій «блакитних комірців» впродовж війни.

  Кого шукають роботодавці?
  У березні працедавці змістили фокус уваги з працівників сфери торгівлі. Кількість вакансій продавців знизилась з 10 тис. до 6,3 тис. Поменшало вакансій і кухарів, а пропозиції для офіціантів взагалі зникли з найпопулярніших. При цьому зберігається відносно стабільний попит на вантажників, охоронців, кур’єрів, нянь та швачок.
  Найчастіше протягом березня на OLX Робота шукали водіїв — 9,5 тис. вакансій. Варто відзначити, що в березні уряд дозволив водіям категорії В керувати вантажівками, що значно розширило аудиторію претендентів на таку роботу. Також, до списку популярних спеціалістів додались будівельники, яких нині потребує більше тисячі роботодавців.
  Рівень заробітних плат у березні
  Зменшення виробництва та активності споживачів негативно впливають на прибутки компаній, а отже і на їх спроможність платити високу заробітну плату. Як наслідок, у березні зарплати на ринку робітничих професій дещо «просіли». Однак є й ті, у кого зарплата в березні виросла — це кур’єри.

  В яких містах шукають працівників?
  Через внутрішню міграцію та релокейт бізнесу, в березні найбільша активність пошукачів спостерігалась в західних областях України: в Закарпатській (12 відгуків на одну вакансію), Чернівецькій (9 відгуків), Хмельницькій та Вінницькій (по 8 відгуків) областях. Найменша активність в областях, на територіях яких відбуваються бойові дії: по 1-2 відгуки на вакансію. Разом з тим мегаполіси, за виключенням Львова, зберігають лідерство за кількістю вакансій: Київська (15,2 тис.), Дніпропетровська (6,3 тис.), Одеська (5,6 тис.), Харківська області (3 тис.).
  Для українців, які залишилися без роботи через переїзд або призупинення роботи окремих підприємств, на OLX створено категорію «Робота підібрана для тебе». Таким чином, у пошукача відображаються найбільш релевантні оголошення, на основі даних з його Профілю кандидата. А бізнесу це дозволяє оперативно закривати вакансії на час війни.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми