Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Кабмін повідомив про нові пенсії для українців

 • .


  1 березня для 10,2 млн українців пенсії та соціальні виплати зростуть на 14%. Очікується індексація страхових пенсій та доплати для різних категорій, що не підпадають під неї.

  3693_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb) Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу «Дім».

  «За 2021 рік ми бачимо зростання індексу споживчих цін на близько 10%. Але ми вже сьогодні підвищуватимемо і пенсії, і різні допомоги на 14%. Такий індекс ми визначили через 50% індексу зростання споживчих цін і 50% зростання зарплат, з яких сплачуються внески до Пенсійного фонду. Тобто 14% — це те, що слід очікувати нашим пенсіонерам з 1 березня», — пояснила міністерка.

  Під підвищення виплат підпаде 10 млн. 200 тис. пенсіонерів.

  «Це буде і індексація страхових пенсій, і доплати для різних категорій, що не підпадають під індексацію. Крім того, ми вперше проіндексуємо військові пенсії», — перерахувала Лазебна.

  Вперше за 15 років так звана соціальна пенсія вже в березні досягне розміру, який планувався на грудень. Її розмір прив’язаний до прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що становить 1 934 грн. Підвищення прожиткового мінімуму проводиться у липні та грудні. І за цим графіком соціальні пенсії повинні були досягти 2 100 грн у грудні, але уряд вирішив проіндексувати їх разом з іншими пенсіями вже в березні, розповіла Лазебна.

  «Вперше за 15 років ми зробимо те, чого ще ніхто не зробив… Є люди, які отримують мінімальну пенсійну виплату з різних причин (можливо, немає стажу чи маленька зарплата) — це 1 934 грн. Ці люди отримали своє підвищення лише в грудні 2022 року. А ми в цьому році наближаємо грудень до березня. І ці люди отримуватимуть 2 100 грн уже в березні цього року. Такого ще ніхто не зробив, а ми це зробимо», — заявила вона.

  Лазебна повідомила, що зараз такі мінімальні пенсії отримують 1 млн осіб, а раніше таких одержувачів було 4 млн громадян.

  «Сьогодні таких людей мільйон, а коли ми прийшли, така мінімальна пенсія була у 4 млн людей. І ми різними доплатами зменшили цю кількість — у тому числі за програмою президента, коли ми робили доплати за віком: людям старше 80 років ми давали по 500 грн, людям 75 років — по 400 грн. Цього року буде категорія 70+. Цих людей вивели через різні програми, що менше людей отримають зараз 1934 грн. І якщо в березні вона буде 2100 грн, я буду рада, що хоч трохи ми робимо для людей життя кращим», — наголосила вона.

  Міністерка впевнена, що держбюджет витримає такі суттєві збільшення пенсій та соціальної допомоги, тому що виплати будуть здійснюватися і через зростання надходжень до страхових фондів.

  «Наприклад, сьогодні у нас була нарада в уряді. Міністр охорони здоров’я розповів, як зростає зарплата медичним працівникам. А я радію, що з кожної зарплати надходження йдуть у страхові соціальні фонди. Тобто ми також збільшуватимемо ці надходження, і у нас буде більше можливостей. Тому ми розраховуємо на державний бюджет, звичайно. І у нас є показники, за якими ми розраховуємо. Але якщо потрібно буде підвищувати доходи людей, ми будемо робити прискореними темпами. Це політика сьогоднішнього уряду», – розповіла Лазебна.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми