Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Рейтинг професій майбутнього

 • .


  Деякі професії під впливом новітніх технологій втрачають свою актуальність та затребуваність, деякі професії перетворюються, виникають нові та сучасні професії, яких ми досі не знали.

  6966_narada.jpg (39.39 Kb) Які професії будуть затребувані на ринку праці через 10 років.

  Тенденції як глобального, так і українського локального ринку праці підказують, що подальше проникнення діджиталізації у всі сфери нашого життя спричинить ще більш активний розвиток ІТ-сфери.

  Будуть відкриватися нові робочі місця, виникати ще більше ІТ-професій. Розробники, DevOps- та дата-інженери, аналітики даних, тестувальники, етичні хакери та інші спеціалісти сфери інформаційних технологій не втратять своєї затребуваності.

  Заглиблення в подальшу цифровізацію потребує більшої діджитал-безпеки, тому тенденція до зростання затребуваності спеціалістів по кібер-безпеці, яка окреслилася останнім часом, буде лише посилюватися.

  Вже зараз українські компанії-лідери ринку праці навчають своїх співробітників інформаційній вибірковості. Цілком ймовірно, що найближчим часом будуть затребувані спеціалісти з інформаційної гігієни.

  Сьогодні ми можемо спостерігати швидкий розвиток індустрії віртуальної реальності. Вже зараз українські компанії впровадили в процеси навчання та управління персоналом інструменти доповненої чи віртуальної реальності. Ця галузь також дасть імпульс до виникнення та затребуваності нових професій. VR-сфера потребує як технічних спеціалістів, які будуть працювати над розробкою та виробництвом обладнання, так і спеціалістів, які будуть розробляти контент.

  Роботизовані технології будуть становитися все більш звичними речами. Однак навряд чи вони цілком і повністю замінять людей. Живі спеціалісти будуть розробляти, обслуговувати та контролювати роботів. Наприклад, вже зараз актуальною професією є оператор дронів.

  Світ і надалі буде відходити від використання рук до використання інтелекту. Вже зараз в сучасних компаніях використовують переважно інтелектуальну працю. Від 70 до 80% усього, що роблять люди, вони здійснюють за допомогою свого інтелекту.

  У найближчий час зникнуть такі професії, як касири, кур’єри, охоронці, водії, секретарі, фасувальники та банківські співробітники.

  З експертами Всесвітнього економічного форуму складно не погодитись. Наприклад, відносно касирів, то роботодавці у сфері ритейлу зараз стикаються зі складністю закриття цих вакансій. Зарплати у цих спеціалістів низькі, бажаючих зайняти ці посади мало, а касирів у магазини потрібно багато. Вже зараз торгові мережі частково чи повністю замінили касирів-людей на апарати касового самообслуговування. Ця тенденція посилиться та призведе за деякий час до повного зникнення цієї професії.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми