Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Варшава змінила правила роботи для заробітчан

 • .

  Наприкінці 2021 року влада Польщі змінила трудове законодавство, чим спростила українським трудовим мігрантам перебування, а також працевлаштування на території країни. У зв’язку з тим, що багато українських громадян їдуть працювати в європейські країни, в першу чергу страждає сама Україна. Однак, за словами експертів, у 2022 році кількість мігрантів не зростатиме.

  4762_71937.jpg (181.83 Kb) Профільний портал grc зазначає, що раніше роботодавці в Польщі відчували ризики під час працевлаштування українських громадян на короткий термін, оскільки в подальшому їм доводилося оновлювати дозвіл на роботу і перебування в країні.

  Однак зміни в польському законодавстві відкривають більше можливостей не тільки для роботодавців, а й для іноземних співробітників. Багато експертів мають загальний прогноз стосовно трудової міграції в році, що наступив, відзначаючи, що вона залишиться на рівні 2021 року. Передумови для значного її зростання або зниження поки що відсутні.

  За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, якщо Росія не почне масовану агресію щодо України, то кількість заробітчан, як і мігрантів, не зміниться в порівнянні з минулим роком. Експерт зазначає, що в нашій країні вже сформований прошарок населення, який залучений в трудову міграцію. У процентному співвідношенні це 13-16.

  Більша частина українських громадян, за твердженням фахівця, не збирається залишати країну. У виданні зазначають, що багато роботодавців у Польщі зацікавлені в неофіційно працевлаштованих працівниках. Це дозволяє їм платити працівникам менше, ніж мінімальну зарплату, порушуючи права співробітників і не сплачуючи податки до держбюджету. Крім цього, якщо нелегальні працівники травмуються, хворіють, то за великим рахунком залишаються ні з чим. Нерідко заробітчани стають жертвами афер з боку недобросовісних роботодавців. Випадки, коли нелегальних працівників залишають без зарплати — досить поширена практика.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми