Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Право взяти відпустку "наперед": коментар юриста

 • .


  Право кожного працівника на щорічну відпустку гарантоване законодавством України, а відповідно, працівник має право знати деталі оформлення щорічної відпустки, зокрема відпустки «авансом», тобто наперед.

  6810_5eb292a8d75df.jpg (20.35 Kb) Коли можна брати відпустку «авансом»? Як пише Адвокат Права у Telegram, щорічна відпустка наперед (основна і додаткова) в повній тривалості може надаватися працівнику в перший рік роботи після безперервної роботи тривалістю шість місяців на підприємстві.

  Винятковими є лише випадки, вказані в частині 7 статті 10 Закону про відпустки — коли щорічна відпустка може надаватися за бажанням працівника до настання цього 6-місячного терміну безперервної роботи, а саме:

  жінкам – перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;
  особам з інвалідністю;
  особам віком до 18 років;
  чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;
  особам, звільненим після проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання;
  сумісникам – одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;
  працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;
  працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації;
  працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;
  батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу;
  в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

  За другий та наступні робочі роки щорічні відпустки надаються працівникам у будь-який робочий час відповідного робочого року. Тобто, відпустка наперед може надаватися як працівникам, які працюють до одного року в організації, так і працівникам з тривалим стажем роботи на підприємстві.

  А що робити при звільненні? Якщо працівник звільняється з роботи до закінчення робочого року, за який він уже одержав щорічну відпустку повної тривалості, то за ним рахується заборгованість перед підприємством щодо нарахованих відпускних за невідпрацьовану частину робочого року, для покриття якої власник проводить відрахування із зарплати.

  Відповідно до статті 127 Кодексу Законів про працю, коригування заробітної плати працівника та відрахування із заробітної плати для покриття заборгованості підприємству здійснюється на підставі наказу (розпорядження) про звільнення працівника.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми