Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Уряд зменшив рівень середньої зарплати

 • .

  Кабінет міністрів в середу, 1 вересня, змінив порядок обчислення середньої заробітної плати, внаслідок чого її розмір зменшиться. А це, в свою чергу, потягне за собою зменшення розміру пенсій і деяких інших виплат, які прив'язані до величини середнього заробітку.

  3237_783.jpg (35.2 Kb) Зокрема, Кабмін прийняв проєкт постанови про внесення змін до Порядку №100, яким затверджено механізм обчислення середньої заробітної плати.

  Згідно з пояснювальною запискою до документа, необхідність його прийняття викликана численними зверненнями середнього і великого бізнесу, у яких кількість найманих працівників сягає десятків тисяч. Суть таких звернень зводилася до необхідності залучення додаткових ресурсів і спрощення розрахунку середньої зарплати в частині урахування преміальних виплат. В уряді до таких прохань прислухалися і прийшли до компромісного рішення.

  Тепер, згідно з прийнятим документом, в розмірі середньої зарплати не будуть враховуватися деякі виплати із загального заробітку працівника. До таких віднесли:

  виплати, пов'язані зі святковими датами;

  грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов'язків.

  Неврахування цих виплат в розмірі середнього заробітку спричинить за собою не тільки його зменшення, а й зниження деяких інших виплат, розмір яких залежить від показників середньої зарплати. Йдеться про відпускні, лікарняні, вихідну допомогу, відрядження тощо.

  Крім того, документом пропонується включати в розмір середньої зарплати премію за місяць і інші стимулюючі виплати працівникові за підсумками місяця (а не двох і більше, як є на даний момент). Такі виплати будуть враховуватися в розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо

  Також передбачений механізм перерахунку середнього заробітку працівникам, яким з 12 грудня 2020 року нарахування середньої зарплати було здійснено без урахування премій і виплат за підсумками року. Саме з цієї дати свого часу були внесені зміни в Порядок №100, якими механізм обліку премій в розрахунку середньої зарплати обчислювався за більш складною процедурою, що не завжди дозволяло включати преміальні виплати в розмір середнього заробітку. Тепер вищевказаним працівникам буде проведено донарахування середньої зарплати.

  До розрахунку середньої зарплати візьмуть, серед іншого, і ті стимулюючі виплати, які були нараховані в розрахунковому періоді за попередні. Наприклад, якщо премію нарахували і виплатили в 2021 році за якийсь із періодів 2020 роки (місяць або квартал), то вона все одно буде включена в розмір середньої зарплати за 2021 рік.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми