Робота. Зарплата. Пенсії Автор: admin Друкувати

Експерти назвали небезпеку накопичувальної пенсійної системи

 • .


  Про накопичувальні пенсії в Україні висловилися експерти.

  5604_98798.jpg (69.04 Kb) “По суті законопроєкт №2683 розроблений в інтересах фінансових посередників, а не населення” – говорить голова Секретаріату підприємців при Кабміні Андрій Забловський. – Він визначає, хто отримає право розпоряджатися обов’язковими (не добровільними, як зараз) пенсійними накопиченнями – “довгими” грошима. Це приватні фінансові структури, посередники”.

  За словами експерта, невідомо, що буде в Україні через чверть століття. У кращому випадку, нинішні 35-річні отримають сильно знецінені інфляцією пенсії, в гіршому – залишаться без пенсій. Ні механізми індексування інфляції, ні захист заощаджень на рівні держави не передбачені.

  Ще більш категоричний член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

  “Накопичувальні пенсійні відрахування, в силу обов’язковості їх сплати, є таким собі аналогом податку. Тому розпоряджатися ними повинна держава і відповідати перед майбутніми поколіннями – теж вона. А ніяк не приватні структури, які сьогодні є, а завтра їх немає – збанкрутували на ризикованих фінансових операціях з грошима потенційних пенсіонерів”, – аргументував Олег Пендзин.

  Також, за його словами, навряд чи можливий ефективний контроль за фінансовими посередниками, участь яких передбачена законопроєктом №2683 (недержавні пенсійні фонди, компанії з управління активами, компанії-хранителі).

  Експерти відзначили, що в Україні за 20 років так і не з’явився масовий успішний досвід роботи добровільної системи недержавного пенсійного забезпечення (третій рівень). Навпаки, доведено неспроможність накопичувальної пенсійної системи бути привабливою для роботодавців і найманих працівників без примусу з боку держави.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми