Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Які податки чекають на українців цьогоріч

 • .


  Податки — це паливо країни. З їх допомогою фінансуються соціальні виплати, утримання доріг, освіта, армія та інші сфери, важливі в житті кожного громадянина.

  3121_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb) Умовно, ці податки можна розділити на дві категорії: прямі і непрямі. Прямі податки. Практично всі вони сплачуються із зарплати, тому ці податки йдуть у нерозривному зв’язку — єдиний соціальний внесок (ЄСВ) + податок на доходи (ПДФО) + військовий збір.

  Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Кошти йдуть безпосередньо до Державного фонду соціального страхування. З нього виплачуються пенсії, допомоги по непрацездатності або безробіття. Його ставка – 22% від мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2022 року становить 6500 грн. Відповідно, із зарплати утримується 1430 грн ЄСВ.
  Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податок, який сплачується з будь-яких доходів за ставкою в 18% від отриманої суми. Він застосовується до широкого переліку доходів.
  ПДФО не утримують з пенсій, страхових виплат, державних грантів і підступних виплат. Держказначейство інформує, що за 2020 рік в Україні сплатили 295,1 млрд грн цього податку.
  Військовий збір. Утримується з доходів українців у розмірі 1,5% і повністю спрямовується на потреби Збройних сил України. Його не застосовують до забезпечення розвідників, прикордонників, працівників МВС та правоохоронців.
  Непрямі податки.

  Покупець платить цей податок, його видно в чеку і він відразу включений в ціну. Розмір податку прив’язаний до доданої вартості, яка залежить від сфери діяльності виробника або постачальника послуг.

  Акциз. Ще один вид податку, який не пов’язаний з отриманням доходу або прибутку. Це збори за реалізацію певних продуктів, таких як тютюн, алкоголь, автомобілі та пальне.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми