Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Для ЄСВ та військового збору знайшли заміну

 • .


  Нардепи пропонують знизити податкове навантаження на фонд оплати праці для українських роботодавців. Замість кількох податків, які зараз українські компанії сплачують із зарплат своїх співробітників, пропонують ввести єдину ставку податку розміром 20%. Відповідний проєкт закону №6548 внесли до Верховної Ради.

  2894_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb) У чому проблема зараз? Як зазначають автори документу, у 2020 році рівень тіньової економіки складав 30% ВВП, розрахунки міжнародних організацій подекуди оцінюють «тінь» в Україні до 40%. При цьому за дослідженнями, найбільші зловживання по ухиленню від оподаткування у 2020 році спостерігалися за схемою «заробітні плати «в конвертах» — приблизні обсяги експерти оцінили у 220−300 млрд грн на рік, при цьому бюджет втратив близько 110−150 млрд грн.

  «Ключовою перепоною на шляху виходу бізнесу з тіні є надвисоке податкове навантаження на фонд оплати праці. Коли від витрат на персонал залежить співвідношення всіх інших статей балансу, роботодавець приймає економічно доцільне рішення: або шукати шляхи „оптимізації“, або припиняти господарську діяльність», — йдеться у пояснювальній записці.

  Автори проєкту закону стверджують, що легальне оподаткування зарплати одного працівника коштує для роботодавця дуже дорого. На сьогодні реальне податкове навантаження на фонд оплати праці в середньому складає приблизно 34%. Саме тому, на їхню думку, в Україні потрібно детінізувати сферу оплати праці, зменшивши як податкове, так і адміністративне навантаження на фонд оплати праці.

  Що ж пропонують натомість? Законопроєктом пропонується об’єднати податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, об’єднавши їх у єдиний податок — податок на доходи фізичних осіб із застосуванням ставки податку у розмірі – 20%.

  Розміри ставки. Згідно з документом, до 2026 року буде встановлено тимчасовий розмір ПДФО:

  з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2023 року включно — 29%;
  з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року — 26%;
  з 1 січня 2025 року до 31 грудня 2025 року – 23%.
  Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» пропонується скасувати.

  Проєкт також розширює перелік витрат, на які поширюється право податкової знижки для платників податків, зокрема для платників податку, які утримують двох чи більше дітей віком до 18 років, або батьків віком понад 80 років.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми