Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Як визначають зарплату у період карантину

 • .


  У зв’язку із складною економічною ситуацією в Україні, зокрема через впровадження карантину, значне підвищення цін на енергоносії тощо, почастішали випадки призупинення виробництва та скорочення господарської діяльності. У зв’язку з цим виникають питання щодо порядку сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за період простою та зарахування цього періоду до страхового стажу.

  2894_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb)

  Як пояснює Федерація профспілок України, за час простою господарської діяльності не з вини працівника (в тому числі на період оголошення карантину), заробітна плата виплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

  Оплата простою входить до фонду додаткової заробітної плати, тому сплата ЄСВ за цей період є обов’язковою. У місяці, в якому стався простій, за працівників, зайнятих за основним місцем роботи, сплата ЄСВ має бути не нижче мінімального страхового внеску.

  Якщо в такому місяці база нарахування єдиного внеску за ставкою 22% виявиться нижчою за мінімальну зарплату, єдиний внесок обов’язково нараховується на різницю між фактично одержаним заробітком і мінімальною заробітною платою. Це ж стосується і тих випадків, коли простій становить повний місяць.

  Мінімальна база єдиного внеску не застосовується щодо заробітної плати:

  працівників за сумісництвом — ЄСВ нараховується завжди на їх фактичний дохід;
  нових і звільнених працівників, які відпрацювали неповний місяць через прийняття на роботу або звільнення в цьому місяці;
  осіб з інвалідністю — по фонду оплати праці застосовується понижена ставка ЄСВ — 8,41% 5,3 та 5,5 %.
  Наприклад:

  якщо працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати повний календарний місяць, тоді ЄСВ не нараховується, оскільки немає бази його нарахування. Цей місяць в стаж не зараховується;
  під час простою працівники підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Тому за цей період сплачується ЄСВ, а періоди простою зараховуються до страхового стажу.

  При цьому слід враховувати, що місяць роботи зараховується у стаж як повний лише тоді, коли за цей місяць сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, то цей місяць зараховується до страхового стажу пропорційно сплачених внесків.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми