Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Оприлюднено нові ставки податку на нерухомість

 • .


  Ставки податку на нерухомість встановлюють органи місцевого самоврядування в залежності від типу об’єктів та їх місцеперебування у відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року.

  3161_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb) Розмір податкової ставки не може перевищувати 1,5% за 1 м.кв.

  Оскільки у 2022 році податок нараховується за звітний 2021 рік, податкова ставка розраховується з мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2021 р. (6000 грн), та максимальний її розмір не може перевищувати 90 грн/м.кв. (6000*1,5%).

  Сума податку збільшується до 25 000 гривень на рік, якщо особа володіє об’єктом/об’єктами житлової нерухомості із загальною площею більш як:

  300 м.кв. — для квартири,
  та/або 500 м.кв. — для будинку.
  Вказаний податок називають податком на розкіш та сплачують за кожен об’єкт нерухомості з перевищенням законодавчо встановлених норм щодо площі.

  Строки сплати податку на нерухомість
  Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, обчисленого за нормами ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцеперебуванням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

  Фізичні особи мають сплатити податок протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.

  Звірка даних з ДПС щодо податку з нерухомості. У ДПС України відзначають, що платники податку на нерухоме майно (крім земельної ділянки) мають право на письмове звернення до перевірчого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

  об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
  розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
  права на користування пільгою зі сплати податку;
  розміру ставки податку;
  нарахованої суми податку.
  У разі виявлення розбіжностей між даними перевірчих органів і даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, перевірчий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми