Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Як перевірити страховий стаж "сидячи на дивані"

 • .


  Як перевірити стаж, не виходячи з дому.

  3887_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb) Страховий стаж і сплата ЄСВ гарантують працівникам оплату лікарняних, допомогу на випадок безробіття, нещасного випадку на роботі, пенсію.

  Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

  Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування від безробіття, від тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

  Якщо роботодавець (підприємство, фізична особа або фізична особа-підприємець) має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22 % від бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

  Як перевірити факт сплати внесків та набутий страховий стаж:

  Треба зайти на портал електронних послуг Пенсійного фонду України або завантажте мобільний додаток «Пенсійний фонд» (Google Play та iOS).
  Авторизуватися в особистому кабінеті зручним для вас способом:

  за кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який можна отримати в ДПС, акредитованому центрі сертифікації ключів, у банківських установах (перелік яких є на порталі);
  шляхом ідентифікації за Gov ID, який включає в себе ідентифікацію за ЕЦП, за мобільним телефоном (Mobile ID) або за наявності рахунку в одному з 27 банків України (Bank ID);
  за логіном і паролем — можна отримати в територіальних органах Фонду, надавши паспорт та ідентифікаційний код.
  Оберати розділ «Дані з реєстру застрахованих осіб».
  Окрім анкетних даних ви побачите відомості про:

  заробітну плату, з якої сплачено страхові внески з 2000 року (в окремих випадках з 1998 року);
  страховий стаж (з 2004 року);
  місця роботи (електронна трудова книжка);
  періоди отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності.
  На вебпорталі Пенсійного фонду України страховий стаж розраховується з 1 січня 2004 року, що пов’язано з ухваленням Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який запровадив поняття «страховий стаж». До цього стаж вважався трудовим. Зарахування стажу до 01.01.2004 здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та інших документів.

  Якщо ви побачили застарілу інформацію щодо себе або недостовірну інформацію, ви можете подати Анкету для зміни даних в Реєстрі застрахованих осіб, додавши скан-копії документів, які підтверджують зміни (розділ «Комунікації з Пенсійним фондом України: Анкета для зміни даних у Реєстрі застрахованих осіб»).

  На порталі ви можете замовити різні довідки та отримати їх в паперовому чи електронному вигляді (за бажанням).

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми