Податки та законодавство Автор: admin Друкувати

Податки за квартири зроблять по-новому

 • .

  В Україні в 2022 році більшість податкових ставок не змінять. Проте через підвищення соціальних стандартів збільшаться податки на квартири. Крім того, посилять контроль за сплатою частини доходів до бюджету. Про те, хто і скільки заплатить в 2022-му.

  2610_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) Більше доведеться платити за квартири та будинки

  Українці щороку мають сплачувати податок за свою нерухомість, якщо її загальна площа перевищує норму. Норма у розумінні Податкового кодексу становить 60 квадратів на квартиру та 120 квадратів на будинок. Тут важливо врахувати, що розрахунок – на кожну людину. Якщо житло розділене у натурі між членами сім'ї, для кожного діятиме своя "норма".

  В 2022-му платити доведеться за 2021-й. Оскільки ставка прив'язана до мінімальної зарплати, то й розмір податку збільшиться. За кожен "зайвий" квадрат (той, що перевищує "норму"), доведеться заплатити 90 грн (було 70,8 грн). Наприклад, якщо ви володієте квартирою площею 80 квадратів, сплатити доведеться лише 20. У 2021 році сума становила 1416 грн, а в 2022-му – 1800 грн.

  Така норма прописана у статті 266 Податкового кодексу. Зазначимо, що розмір податку становить до 1,5% мінімалки. Зібрані кошти платять до місцевого бюджету, тому місцева влада дозволила стягувати, наприклад, податок з квадрата у розмірі не 1,5%, а лише 1% мінімалки.

  Також варто зазначити, що повідомлення про необхідність сплати податку має прийти з податкової за місцем реєстрації. З того часу українцям дають 60 днів для сплати.Податки на додаткові доходи – ставки не змінять, але посилять контроль

  Українці щороку мають сплачувати податки з будь-якого додаткового прибутку, якщо з нього не сплатив податок роботодавець. Цього року ставка не змінилася, як і раніше, з більшої частини доходів слід заплатити 19,5% (18,5% прибуткового податку та 1,5% військового збору).

  З нерухомості в бюджет доведеться віддати 5%, а із заробітку за рахунок професійної діяльності або здачі оренди в нерухомість – ті ж 19,5%.

  Таке зобов'язання передбачено у статті 162 Податкового кодексу. Платити потрібно навіть із подарунків, прощених боргів та кредитів. Перед цим необхідно заповнити декларації (якщо терміни не переносять через карантин, заповнити документи потрібно до травня).

  Вже з вересня 2022 року контроль за сплатою податків можуть посилити. Це відбудеться після закінчення податкової амністії (коли будь-хто може легалізувати свій дохід і заплатити з нього невеликий податок). Суть нововведень полягає в тому, що податківці матимуть можливість контролювати не лише доходи, а й витрати українців.Нововведення для фізосіб-підприємців (ФОПів)

  Єдиний податок в Україні прив'язаний до прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Разом з їх підвищенням також доведеться платити і дрібному бізнесу. Як повідомляє офіційне видання ДФС "Вісник", нові розміри податків розраховані, виходячи з показників державного бюджету.

  Для "єдинників" другої групи:

  з 1 січня – 1430 грн (у листопаді 2021-го – 1200 грн)

  з 01 жовтня 2022 – 1474 грн.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми