Нерухомість та земля Автор: admin Друкувати

Польща забезпечить житлом українських біженців

 • .


  Уряд Польщі планує забезпечити біженців з України недорогим муніципальним житлом, щоб допомогти інтегрувати їх у польський соціум.

  3606_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb) Про це повідомляється з посиланням на інтерв’ю міністра канцелярії прем’єр-міністра Агнэшки Сцигай Polska Agencja Pracova.
  Вона розповіла, що готує проект Міжвідомчої стратегії для допомоги в інтеграції біженців з України. «Стратегія передбачає підготовку недорогого муніципального житла. Це робитиметься спільно з місцевим самоврядуванням», — сказала міністр.
  «Біженці в Польщі стають більш незалежними» — міністр
  Розробка стратегії знаходиться на стадії консультацій зі спільнотою неурядових організацій та органами місцевого самоврядування.
  «Ми хочемо дуже швидко почати міжвідомчі консультації, і це питання декількох тижнів, коли нам вдасться зібрати воєдино стратегію і представити її громадськості», — заявила Агнєшка Сцигай.
  Міністр сказала, що настав момент, коли ті, хто втікав від війни, «почали ставати більш незалежними». Щоб це стало можливим, треба «допомогти їм знайти роботу, а також квартиру якомога дешевше».
  За її словами, проблема в тому, що більшість біженців залишилися у великих містах, а там більше немає варіантів житла або воно «дуже дороге».

  Органи місцевого самоврядування шукатимуть можливості й вестимуть переговори з власниками таких квартир, а уряд допомагатиме в отриманні коштів для їх фінансування.
  Очікується, що такі квартири будуть доступні в ресурсах комуни на «кілька років».
  «Протягом 5-6 років органам місцевого самоврядування буде надана можливість проживання на комунальній території», — сказала вона. Міністр додала, що невеликі міста «завжди відкриті» для мігрантів з України.
  Угода з власниками квартир має бути договором оренди, укладеним через агентства соціального найму.
  «У цей момент комуна бере на себе зобов’язання по сплаті орендної плати, а потім регулює платіж в залежності від доходів і можливостей того, кому буде виділена квартира», — зазначила вона.
  З пошуком роботи допоможуть у невеликих містах
  Також біженцям допомагатимуть знайти роботу в невеликих містах і селах, оскільки там спостерігається дефіцит робочої сили.
  За словами міністра, в невеликих містах дуже великий дефіцит працівників у сфері соціальних послуг. Потрібні співробітники, які допомагають по дому літнім людям, працівники в будинки престарілих, центрах для людей з особливими потребами тощо.
  Вона зазначила, що в Польщі перебувають понад 1,5 млн біженців з України, тому «потрібно думати про те, як вони можуть використовувати свої ресурси».
  «Потрібно думати, як зробити так, щоб їм було добре в наших невеликих місцевих спільнотах — місцевих самоуправліннях», — сказала вона і додала, що щодо цього є повна згода всіх політичних сил у Польщі.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми