Нерухомість та земля Автор: admin Друкувати

Скільки новобудов здали у 2022 році

 • .

  Житлове питання стоїть дуже гостро з урахуванням потоку переселенців із зон бойових дій. Держстат опублікував інформацію про квадратні метри, готові до заселення.

  3850_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb) Дані наведено за січень-березень 2022 року. За цей час в Україні здали в експлуатацію 1276285 кв.м. або 14841 квартиру. З цього числа понад 4 тисячі квартир — у приватних будинках. У топі:
  Київ (3812 квартир);
  Київська область (2487 квартир);
  Львівська область (1651 квартира).
  Від цього переліку недалеко пішла і Одеська область (1643 квартири). Зазначимо, що саме в цих регіонах розташовані обласні центри, що густо забудовуються, — Київ, Львів і Одеса. В інших областях кількість квартир, що здали в експлуатацію, не сягає і 1000 одиниць. У Дніпропетровській області — 296 квартир.

  Найгірші показники — у регіонах, у яких найбільше окупованої території та зон з активними бойовими діями:
  Луганська область (5 квартир);
  Сумська область (40 квартир);
  Донецька область (41 квартира);
  Херсонська область (59 квартир);
  Запорізька область (64 квартири);
  Миколаївська (82 квартири).
  Цікаво, що у переліку регіонів, де кількість нових квартир не сягає і 100, — Кіровоградська область (48 варіантів). Натомість у Харківській області нового житла не набагато менше, ніж у Дніпропетровській — 285 одиниць.
  Імовірно, такі низькі значення можна пояснити неможливістю порахувати квартири через окупацію частини регіонів.
  Міста та села
  Показники, які ми навели вище, стосуються і міської, і сільської місцевості. Але баланс між ними відрізняється у регіонах. Наприклад, у Чернігівській області кількість нових квартир у містах у 20 разів більша, ніж у селах. У Миколаївській — у 15 разів більша. Про переважання новобудов у містах свідчать дані із Полтавської області (у 8 разів більше), Харківської області та Дніпропетровської області (у 5 разів більше, ніж у селах).

  Водночас є й регіони, де забудовники віддають перевагу сільській місцевості. Так, на Одещині кількість нового житла в селах переважає над міськими варіантами у 8 разів, а на Рівненщині — у 3,6 разу.
  Зазначимо, що у таблиці відсутні дані про співвідношення нового житла у містах та селах з Донецької та Луганської областей.
  Статистика не включає інформацію про окуповані райони Донецької та Луганської областей, АР Крим.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми