Нерухомість та земля Автор: admin Друкувати

Ринок нерухомості накриє "цінова бульбашка"?

 • .


  Вартість житла, яке придбавалося за рахунок кредитних коштів у ІІІ кварталі 2021 року, була на 14% вищою, ніж у 2020 році. Ринок розігрівається, але про цінову бульбашку нині не йдеться.

  1764_1473592928_1112.jpg (39.31 Kb) Про це свідчить «Звіт про фінансову стабільність, грудень 2021 року» Національного банку України.

  Як зазначається у звіті, у 2021 році восени ціна нерухомості в новобудовах у гривні зростала в межах 10−15% р/р. Ціни на житло на вторинному ринку зростають у середньому на кілька відсоткових пунктів швидше.

  Зростання цін є наслідком дії набору факторів, які дещо відрізняються залежно від сектору ринку нерухомості, додали в НБУ.

  На ринку новобудов ключовим фактором зростання цін є собівартість будівництва. У жовтні ціни житлового будівництва зросли на 16% р/р. Ці ціни і раніше зростали швидше за вартість житла.

  «Зростання собівартості довго не відображалося у цінах на житло. Перш за все — через млявий стан ринку у кризовий період. Доки забудовники не могли перекласти свої вищі витрати на споживачів, через доволі кволий попит, вони працювали з низькою маржинальністю. Певне пожвавлення попиту дало змогу забудовникам відреагувати на зростання собівартості вищими цінами на житло», — йдеться в документі.

  За даними НБУ, ціни на вторинному ринку рухаються паралельно із цінами новобудов та є вищими на розмір премії за готовність житла, відповідно нижчі ризики та вища ліквідність.

  Основним драйвером цін на вторинному ринку нерухомості нині є попит та очікування його пожвавлення через зростання доходів домогосподарств. Додатковим двигуном цього сегмента є іпотечне кредитування. Доступ до кредитних коштів, безумовно, підживлює купівельну активність. Поки частка угод на ринку житла, що фінансуються за рахунок кредитів, є малою, іпотека прямо не визначає цінову динаміку. Водночас із середини 2020 року разом зі стартом активного іпотечного кредитування кореляція між ціною житла та обсягами кредитів помітно зросла, зазначили в НБУ.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми