Індустрія та великий бізнес Автор: admin Друкувати

Ломбарди масово закривають по всій Україні

 • .


  Глобальне очищення фінансового сектору змушує кредитні спілки та ломбарди покидати ринок.

  2746_bf640139d20ab9a5c0fed6d406dd84016192f1.jpg (47.85 Kb) В Україні протягом місяця ринок небанківських фінансових послуг залишили 165 компаній. Це означає, що йде глобальне очищення фінансового сектору, покидають який насамперед слабкі гравці.

  Про це повідомляє Національний банк України.

  Так, у березні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1682 (на 31 березня) з 1846 (на 28 лютого), однак протягом цього часу зареєстрували лише одну фінкомпанію.

  Одна фінкомпанія та один страховий брокер залишили ринок добровільно, а сім фінансових компаній, 62 ломбарди, 70 кредитних спілок і 24 лізингові компанії виключені примусово, — зауважують у Нацбанку.

  Що заважає небанківським установам працювати?
  Як пояснив у коментарі "Фокусу" заступник директора ТОВ "ФК Просто Мані" Дмитро Клименков, представникам ринку небанківських фінпослуг в умовах війни заважає працювати:

  невизначеність;
  зниження доходів потенційних клієнтів;
  нестача коштів у власників компаній для продовження їх діяльності.
  До того ж зростає проблемний портфель, оскільки клієнти зараз дуже погано погашають кредити — у людей інші турботи і вони вважають, що можна почекати з оплатою боргу.

  Як повідомив асоційований експерт аналітичного центру "CASE Україна" Євген Дубогриз, ломбардам зараз складно працювати, бо важко оцінити вартість якогось майна — тобто того, що віддають у ломбард за гроші.

  "Тому що ринку немає. Незрозуміло, скільки та чи інша річ коштує і чи її можна продати", – говорить він.

  За його словами, для небанківських фінкомпаній наразі просто немає бізнесу. Складність полягає в тому, що немає гарантій держави на депозити — на відміну від банків, для яких запровадили 100% гарантію щодо всіх вкладів, зазначає аналітик.

  "У людей просто немає стимулів нести гроші в кредитні спілки. Їхні вклади там незахищені, а ринок кредитування не працює. Це просто перестає бути бізнесом", — стверджує Дубогриз.

  Кількість фінкомпаній знижуватиметься і надалі
  Клименков зауважив, що компанії виключили з реєстру в зв'язку з введенням у дію нової редакції закону "Про фінансові послуги та фінансові компанії".

  Він прогнозує, що кількість фінансових компаній і далі знижуватиметься, як це раніше сталося з банківським сектором.

  "Великі компанії поглинатимуть маленькі, тобто відбуватиметься укрупнення. Плюс поточна криза змусить компанії шукати, кому продати кредитний портфель та вийти з бізнесу. Нині ринок дуже перенасичений", — говорить експерт.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми