Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

З квітня зміниться курс долара в Україні

 • .


  В Україні готівковий курс долара в квітні, ймовірно, зміцниться до рівнів 37,8-38,8 грн/$. Також збережеться досягнутий баланс між попитом і пропозицією на готівку.

  7283_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) У свою чергу готівковий курс євро в наступному місяці становитиме 40-41 грн/€. Про це розповів директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" (COMINBANK) Герман Марченко.

  Він додав, що очікується помірний рівень інфляції – до 1-1,3% на місяць. На ринок валют впливатиме низка чинників: розмір облікової ставки та офіційного курсу валют, обсяг отримуваної макрофінансової допомоги (Україна щомісяця потребує понад $,4 млрд, а в контексті збільшення воєнних видатків ще на 500 млрд грн ця потреба може істотно зрости), ситуація на фронті, психологічні настрої громадян та ін.

  "Не викликає сумнівів, що економіка має спиратися на збільшення внутрішніх надходжень за рахунок поступового розвитку бізнесу. Зрозуміло, що зараз зарано говорити, що українська економіка здатна власноруч впоратися з обставинами війни. За підсумками лютого, дефіцит бюджету зріс до 88,8 млрд грн, що майже на 15% більше, ніж у січні. Щодо збільшення видатків, то в НБУ наголосили, що ситуація буде цілком контрольованою і не стане причиною сплеску інфляції", – зазначив експерт.

  За його словами, компенсувати такі витрати планується за рахунок ринку внутрішніх запозичень і міжнародної фінансової допомоги (скоріше за все, це стосується довгострокової програми співробітництва з МВФ та системної макрофінансової допомоги від країн-партнерів, як це було впродовж 2022-го і на початку цього року).

  Марченко додав, що найближчими тижнями в економіці України варто очікувати певної позитивної динаміки, пов’язаної з початком посівної кампанії, стабілізацією енергосистеми, що дасть змогу поновити системну роботу частини підприємств. "Збільшення ділової та підприємницької активності – це важливий сигнал для економіки, адже за 1-2 місяці надходження до держбюджету за рахунок українського бізнесу можуть дещо зрости", – підкреслив він.

  Ба більше, позитивним сигналом у найближчі кілька місяців буде вважатися поступове і тривале скорочення дефіциту бюджету (на 5-7% щомісяця). Проте, досягнуту за кілька останніх місяців валютну стабільність вже можна назвати тривкою: наразі не існує видимих причин для інфляційних стрибків чи якихось неконтрольованих процесів.

  "Що стосується політики регулятора, то вкотре можна акцентувати увагу на досить ефективних заходах з досягнення балансу між попитом і пропозицією на готівкову валюту ("конвертаційні" депозити, своєчасні валютні інтервенції, що "тамують" будь-які прояви підвищеного попиту)", – зазначив фахівець.

  Так, у квітні готівковий курс долара та євро буде стабільним і прогнозованим, на ринку не спостерігатимуться надмірні сплески чи ажіотаж. Діапазон можливих ситуативних коливань буде на рівні 0,3-0,5 грн, але в межах 37,8-38,8 грн/$ та 40-41 грн/€.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми