Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Яка кількість обмінників в Україні: як і скільки вони заробляють

 • .


  В Україні в умовах повномасштабної війни скоротилася кількість обмінників, адже Національний Банк проводив «чистку» на ринку. Однак експерти вважають, що попит на пункти обміну зростатиме, а разом з тим і надходження до держбюджету. Оскільки для обмінників нещодавно змінили правила оподаткування.

  86_105422.jpg (79.44 Kb) Скільки в Україні пунктів обміну, як і скільки вони заробляють та що від цього отримує державний бюджет — розповів голова комітету ВР з питань бюджету, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
  Кількість обмінників
  «Обмінників трохи поменшало. У минулому році через невідповідність ліцензійним умовам роботи, встановленим НБУ, закрилися сотні обмінників (літом минулого року, за місяць з початку „чистки“, ліцензії відкликали у 600 пунктів або 15% їх загальної кількості). Але за час що минув відкривалися нові, і ми можемо говорити про те, що їх кількість зменшилась, але не набагато (на 5%)», — сказав Гетманцев.
  За його словами, на початок 2022 року нараховувалось 4013 пунктів обміну, а на початок 2023 року їхня кількість становить 3 782 штук. За два місяці з початку року їх кількість зросла на 42 одиниці.
  «Варто очікувати що через закриття торік 1349 банківських відділень попит на нові обмінники цього року зростатиме. Вони і до війни мали непогані результати — контролювали, за оцінками експертів, обіг приблизно 14 млрд доларів і мали, за експертними оцінками, щонайменше 1% доходу від суми операцій, коли маржа між курсом купівлі і продажу не перевищувала 20 копійок на доларі та 30 копійок на євро», — додав нардеп.
  Доходи обмінників
  За словами Гетманцева, під час війни кратно зростав заробіток обмінників від проведених операцій. Додаткові доходи приносили і курсові коливання.
  За розрахунками НБУ та експертів, один пункт обміну міг заробляти до 80 тисяч гривень на місяць, а середній дохід становив 20 тис. грн.
  «Однак ми бачили, що близько чотирьох тисяч працюючих пунктів обміну валюти сплачували у довоєнному 2021 році 7 млн грн. податку на прибуток, за перше півріччя 2022 — 3,9 млн грн. Тобто фактичні платежі з податку на прибуток були менше 2 тис. грн на рік», — пояснив Гетманцев.
  Нові правила для обмінників
  З січня 2023 року було запроваджено нові правила оподаткування — сплата фіксованої суми авансового внеску з податку на прибуток підприємств:
  три мінімальні зарплати (20,1 тис. грн) за кожну точку обміну в населеному пункті, де мешкає більше 50 тисяч осіб населення;
  одну мінімальну зарплату (6,7 тис. грн) за кожну точку обміну в менших за чисельністю населених пунктах.
  «Перші результати — у січні 3,74 тис. обмінників сплатили до бюджету 21,1 млн грн авансових платежів. За один лише місяць — утричі більше, ніж за весь 2021 рік. І, зауважу, при цьому кількість обмінників з початку року збільшується», — підсумував Гетманцев.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми