Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Оновлено дані про валютні запаси українців

 • .


  Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України за листопад зросли на 10,7% – до $27,95 млрд. Цей рівень вищий, ніж на початку повномасштабної війни: вранці 24 лютого 2022 року ЗВР становили $27,42 млрд.

  64_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Про це повідомив Національний банк України (НБУ). Також нинішній показник вищий за перший "звітний" після початку повномасштабної війни: так, 1 березня ЗВР становили $27,6 млрд.

  Збільшити обсяг резервів у листопаді вдалося насамперед завдяки допомозі від партнерів України. Однак також вплинуло зменшення продажів валюти Нацбанком для коригування курсу гривні та помірних виплат за боргами держави.

  Нинішній обсяг резервів покриває фінансування 3,5 місяці експорту. "Нормою", за міжнародними стандартами, вважається рівень 3 місяці покриття.

  Що вплинуло на обсяг ЗВР у листопаді

  Валютні надходження на рахунки уряду за місяць становили $4,62 млрд. А на обслуговування боргів Україна витратила $605 млн. Ще $118,8 млн Україна повернула Міжнародному валютному фонду (МВФ).
  Операції НБУ на міжбанку. Нацбанк продав $1,63 млрд (місяцем раніше було понад $2 млрд), а викупив – $63,9 млн. Чистий продаж валюти у жовтні зменшився до $1,57 млрд.
  Курс валют. Оцінка вартості фінансових інструментів збільшилась на $380,7 млн.

  Що таке міжнародні резерви та навіщо вони

  Золотовалютні резерви використовуються для міжнародних розрахунків та платежів (у тому числі за держборгом) та покриття дефіциту платіжного балансу. Крім того, вони потрібні для стабілізації курсу гривні – щоб у разі потреби Нацбанк міг продати інвалюту на міжбанківському ринку і таким чином компенсувати її дефіцит.

  Більшість золотовалютних резервів України – це цінні папери в іноземній валюті (в основному в доларі), а також сама інвалюта та депозити в ній. Золотий запас станом на 1 грудня 2022 року становив 5,4% від загального обсягу резервів України:

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми