Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Що буде з гривнею і як зростуть ціни

 • .

  Валютний ринок щойно стабілізувався, але деякі дії і рішення влади можуть знову розкачати курс і загалом справити негативний вплив на економіку.

  39_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb) Сьогодні на готівковому ринку нацвалюта торгується по 39,60 грн/$ у продажу і 38,28 у купівлі після недавньої девальвації до 40–42 грн/$, викликаної підняттям офіційного курсу НБУ до 36,57 грн/$. Але тиск на гривню знизився через розблокування морського експорту (що поліпшує курсові очікування завдяки сподіванням на мільярди доларів валютної виручки) та дозвіл фізособам купувати безготівкову гривню за курсом, наближеним до офіційного, для відкриття депозитів. на 3 міс. і більше. Однак останнє рішення, а також ідея влади про запровадження 10% збору на купівлю імпорту містять додаткові ризики для економіки, пише "ДС".

  Механізм купівлі дешевшої валюти через відкриття 3-місячних депозитів може призвести до лавиноподібного зняття грошей, а отже, і попиту на іноземну готівку вже під кінець осені, а додаткові витрати для імпортерів трансформуються в підвищення цін і завдадуть удару по внутрішньому виробництву.

  Щоправда, в короткостроковій перспективі експерти не очікують падіння гривні, зокрема, тому, що ситуація з платіжним балансом в Україні завдяки міжнародній фінансовій допомозі значно краща, ніж з виконанням бюджету.

  Як саме може зрости інфляція і коли можливий обвал гривні, читайте в статті Олексія Шевніна на "Діловій столиці" "Новий податок для імпорту. Що буде з цінами і курсом гривні".

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми