Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Реальні зарплати до кінця року "схудніть" ще більше - прогноз

 • .


  Під час війни в Україні доходи населення різко впали. Номінальні зарплати цьогоріч скоротяться на 12%, що у реальному вимірі, з урахуванням інфляції, становитиме 27%.

  1289_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb) Відновлення реальних зарплат очікується помірним, повідомляє пресслужба Національного банку України з посиланням на інфляційний звіт за липень.

  "Із відновленням економіки та пожвавленням попиту на робочу силу номінальні зарплати швидко зростатимуть і перевищать довоєнний рівень вже у 2023 році. Утім, із урахуванням інфляційних процесів, реальні зарплати наприкінці 2024 року будуть усе ще нижчими за довоєнний рівень", – ідеться у звіті.

  Підприємства намагалися виплачувати своїм працівникам зарплату, а окремі з них робили додаткові виплати або надавали матеріальну допомогу, навіть якщо діяльність компанії була зупинена.

  "Водночас підприємства частіше звільняють персонал та переважно не в змозі сплачувати довоєнну зарплату. Серед великих компаній, особливо міжнародних, переважають ті, хто виплачував зарплату повністю. Утім, навіть ці компанії оптимізують видатки на персонал. Звільнень та зниження зарплат стало більше", – зазначають у НБУ.

  Значне перевищення пропозиції над попитом на ринку праці зумовлює зниження очікуваних зарплат, попри пришвидшення інфляції. Падіння зарплат у приватному секторі в травні становило 25-50% порівняно з довоєнним часом. Дещо краща ситуація у бюджетному секторі. Водночас втрату доходів населення від праці частково компенсували соціальні допомоги, підвищення пенсій та збільшення виплат військовим.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми