Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Гривню не включили до "індексу Біг Мака"

  • .


    Україна не потрапила до рейтингу країн з недооціненими і переоціненими валютами, який складається на підставі так званого індексу Біг Мака. Експерти не змогли оцінити «реальну» вартість гривні через війну.

    5955_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb) У даних журналу The Economist за липень 2022 року відсутня не лише гривня, а й російський рубль. McDonald’s повністю припинив роботу в країні-агресорі.

    При цьому аналітики встановили, що найбільш переоціненою валютою у світі є швейцарський франк (+30,3%). На другому та третьому місці — норвезька крона (+21,6%) та уругвайське песо (+18,1%) відповідно.

    Найбільш недооціненою валютою став венесуельський болівар (-65,8%). На другому місці за недооціненістю — румунський лей (-55,7%), а на третьому — індонезійська рупія (-54,6%).

    The Economist розраховує «індекс Біг Мака» ще з 1986 року. В основі підрахунків лежить вартість класичного бургера з McDonald’s у різних країнах. Вибір саме цієї страви пояснюють тим, що «Біг Мак» можна розглядати як своєрідний аналог продуктового кошика — до його складу входять хліб, м’ясо та овочі.

    Як «нульова позначка» береться ціна «Біг Мака» в США. Передбачається, що за «справедливого курсу» бургер повинен коштувати стільки ж у будь-якій країні світу.
    З американським прайсом порівнюють ціну, встановлену в національній валюті країни. Цю суму переводять у долари за поточним курсом. І якщо отримане число виявляється вищим за ціну «Біг Мака» в США, валюта країни вважається переоціненою, якщо нижчою — недооціненою.

    Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми