Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Визначено земельний податок під час воєнного стану

 • .


  Земельний податок (за 2021 рік) у 2022 році мають сплачувати власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі — фізичні та юридичні особи.

  8890_120930.jpg (60.62 Kb) Про це пише Build Portal.
  Об’єктами оподаткування земельним податком є:
  земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;
  земельні частки (паї), які перебувають у власності.
  Розмір (ставка) земельного податку
  Органи місцевого самоврядування самостійно встанoвлюють ставки плати за землю тa пільги щодо земельного податку, щo сплачується на відповідній території.
  Відповідні рішення мають бути оприлюднені та, як правило, бути доступними онлайн — на сайтах відповідних органів або на сайті Державної податкової служби України.
  Ставка податку за земельні ділянки, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування — не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, а для лісових земель — не більше 0,1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
  Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форм власності).
  Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюються:
  за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів або в межах населених пунктів, — у розмірі не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області,
  для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області,
  для лісових земель — не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.

  Сплата земельного податку на період дії воєнного стану
  У зв’язку з нападом росії на Україну та початком війни, парламентом було прийнято Закон, яким визначено, що:
  тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.
  Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.

  Таким чином, не нараховується та не здійснюється плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за:
  земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії,
  земельні ділянки, що розташовані на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації.
  земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.
  Вказане положення Закону № 2120 розповсюджується на:
  земельні частки (паї) та земельні ділянки, що перебувають у приватній власності;
  земельні ділянки, які перебувають у користуванні на праві постійного користування;
  орендовані земельні ділянки державної та/або комунальної власності.
  Також Законом № 2120 встановлено, що тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми