Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Аналітики спрогнозували новий курс долара

 • .


  НБУ встановив новий фіксований курс долара — 36,57 грн/$. Це на чверть вище курсу, який Нацбанк утримував з 24 лютого — 29,25 грн/$.

  6302_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) «Війна триває вже майже пʼять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці, — йдеться у коментарі голови Нацбанку Кирила Шевченка, який наводить пресслужба регулятора. — Офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям».
  «Питання курсу було одним з найбільш гострих для IT-компаній, — каже виконавчий директор асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк. — Це виважений крок з боку Нацбанку, він є певним компромісом, що знімає суттєву частину проблем для нашої індустрії як експортера».
  Новий курс мотивуватиме експорт активніше продавати валютну виручку, розраховують у Нацбанку. Рівень 36,6 грн/$ влаштовує IT-сектор, зазначає Васюк. Втім, умов для того, щоб Нацбанк міг повернути гнучке курсоутворення поки немає, визнає він.

  «Ми очікували, що IT-компанії, які втрачали через різницю курсів будуть упродовж одного-двох місяців вирішувати, чи варто переорієнтовувати свої бізнес-моделі на роботу поза межами України, — розповідає Васюк. — Рішення НБУ прибирає такий ризик».
  Рішення НБУ суттєво покращує ситуацію для ІТ-бізнесу, підтверджує співвласник Intellias та голова Асоціації IT Ukraine Віталій Седлер.
  Зараз це хороший меседж для працівників ІТ-сектору, тепер в них буде менше бажання залишати Україну або приховувати доходи", — каже він. Що стосується введених НБУ обмежень на перерахування коштів за кордон та розрахунки, вони не критичні,
  — співвласник Intellias та голова Асоціації IT Ukraine Віталій Седлер.

  Інший наслідок — більш високий фіксований курс робить менш вигідним імпортний бізнес, додає експерт CASE Ukraine та ексзаступник директора департамента фінстабільності НБУ Євген Дубогриз.
  «Імпорт здорожчає, попит на валюту з боку імпортерів має знизитись, — очікує він. — Це зменшить тиск на резерви НБУ, відповідно вони будуть скорочуватися не такими швидкими темпами».
  З іншого боку, це має негативно вплинути на інфляцію, адже імпортні товари стануть більш дорогими, зазначає заступник директора з питань торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса.
  Васюк з IT Ukraine відзначає також рішення Нацбанку дозволити купівлю безготівкової валюти (у межах 50 000 грн на місяць та за умови подальшого розміщення на депозиті строком не менше 3 місяців).
  «Незважаючи на обмеження, це знизить попит на готівковому ринку», — вважає він.
  Інший наслідок — більш високий фіксований курс робить менш вигідним імпортний бізнес, додає експерт CASE Ukraine та ексзаступник директора департамента фінстабільності НБУ Євген Дубогриз. «Імпорт здорожчає, попит на валюту з боку імпортерів має знизитись, — очікує він. — Це зменшить тиск на резерви НБУ, відповідно вони будуть скорочуватися не такими швидкими темпами».

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми