Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Скільки експорту втратила Україна через війну

 • .

  За перше півріччя 2022 року експорт із України скоротився на 23,7% порівняно з першим півріччям 2021-го і склав $22,8 млрд. -$7,42 млрд). Порівняно з другим кварталом минулого року скорочення експорту у другому кварталі поточного склало понад 45,8% (-$7,42 млрд).

  8925_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) При цьому у фізичних обсягах зменшення квартального експорту склало ще значнішим – 55,6%, тобто на 20,8 млн тонн. У другому кварталі експортували 16,6 млн тонн вантажів, повідомив заступник міністра економіки України Тарас Качка у Facebook.

  Ключова причина скорочень – блокування портів окупаційними військами країни-терориста. Скорочення перевезень морським транспортом у другому кварталі порівняно з першим склало 86,5% (-21,6 млн тонн).

  При цьому важливо зазначити, що ситуація з експортом у розрізі місяців стабілізувалася і навіть покращала. Експорт у травні та червні відновив зростання після різкого падіння у березні. Зростання експорту відбулося як за вартістю, так і за обсягами.

  "У червні ми експортували 5,8 млн тон вантажів на суму $3,177 млрд. При цьому слід звернути увагу на те, що у червні відбулося значне скорочення експорту залізної руди – 1,75 млн тон проти 2,27 у травні. Натомість істотно зріс експорт насіння соняшнику 537 тисяч тон у червні. При цьому олія лишається найбільш прибутковою статтею експорту – $437 млн", – зазначив Качка.

  До топ-10 товарів щодо експорту у червні увійшли:

  масло;

  кукурудза;

  насіння соняшника;

  руда;

  сталь;

  дроти;

  м'ясо птиці;

  труби;

  чавун;

  соя.

  "Торгівля лишається диверсифікованою. Експорт 223 позицій на рівні 4 знаків класифікації перевищував $1 млн протягом місяця", – додав заступник міністра.

  Зазначається, що географічно експорт повністю орієнтований на Євросоюз. Так, 78% постачань у другому кварталі 2022 року припадало на ЄС. Проте торгівля з іншими країнами світу скоротилася на 80%.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми