Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Чому відрізняється готівковий та безготівковий долар

 • .


  В НБУ пояснили різний курс на готівковий та безготівковий долар. Ситуацію пояснила перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова.

  6464_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb) Чому безготівковий курс долара зафіксований
  З 24 лютого Нацбанк зафіксував офіційний курс долара на рівні 29,25 гривні. Відповідно всі експортно-імпортні операції теж відбуваються за зафіксованим курсом — 29,25 + 1% (29,55 гривні за долар).
  Для експортерів
  Якщо умовно аграрій отримав валютну виручку, то продає її на міжбанку за курсом 29,25 + 1%.
  Але, коли аграрій купує імпортні добрива, то платить за тим же ж курсом 29,25 + 1%.
  Для імпортерів і населення
  Коли імпортер завозить товари критичного імпорту (пальне, ліки, харчі тощо), розрахунок теж йде за курсом 29,25 + 1%. Відповідно для населення ці товари виходять набагато дешевші, ніж якби курс був ринковим.
  От, на жаль, з Херсоном бачите яка ситуація, тому в нас всі овочі в магазині сьогодні імпортовані. Але вони імпортовані по курсу 29,25 + 1%,— наголошує Катерина Рожкова.

  Обмеження на безготівковому рівні потрібні також для того, щоб максимально приберегти міжнародні резерви України. Наразі їх використовують лише на критичний імпорт.
  Зверніть увагу! ФОПи, які отримують дохід в іноземній валюті, теж повинні продавати долари, євро чи іншу іноземну валюту за офіційним курсом + 1%. А купувати можуть — за ринковим.

  Чому немає обмежень на готівковий курс
  Водночас готівковий курс долара коливається на рівні 35 гривень, що є відчутною різницею з безготівковим. Все тому, що на готівковому ринку немає обмежень у встановленні курсу.
  В НБУ пояснюють це тим, що готівковий ринок не має жодного відношення до критичного імпорту, оскільки це потреби не держави, а людей.

  В першу чергу — це не є потреби держави. Друге — це не є потреби критичного імпорту. І це не є наше завдання якимось чином витрачати наші резерви на ці операції. Саме через це ми дозволяємо банками продавати стільки, скільки вони викупили в населення.
  — Катерина Рожкова

  Банки обмежені у продажі лише тієї валюти, яку вони раніше викупили в населення, з тієї ж самої причини — аби НБУ не витрачав зі своїх резервів валюту на некритичний імпорт. Адже в умовах війни задоволення потреб населення в готівковому доларі — не є пріоритетом.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми