Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Україна "проїдає" свої золотовалютні резерви

 • .


  Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України до 1 червня зменшились до $25,1 млрд. За місяць резерви скоротилися на $1,8 млрд, тобто на 6,69%.

  6464_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb) Про це повідомив Національний банк України (НБУ). Найсильніше на скорочення резервів вплинув продаж валюти на міжбанківському валютному ринку. Втім, її частково компенсувало фінансування міжнародних партнерів.

  Що вплинуло на обсяг резервів

  Операції НБУ на міжбанку. Щоб згладити зайві коливання курсу гривні до долара та євро, Нацбанк продав на валютному ринку $3,4 млрд, а купив – лише $56,4 млн.

  "Значні обсяги продажу валюти обумовлені перевищенням попиту на неї над пропозицією. Так, суттєві витрати на оборонні потреби, на імпорт товарів та послуг, а також для забезпечення розрахунків з міжнародними платіжними системами за витрати громадян за гривневими картками за кордоном перевищували надходження від експорту та трудових мігрантів", – пояснили у НБУ.

  Операції з держборгом України. Уряд у травні-2022 отримав $1,66 млрд, а витратив на виплати в іноземній валюті кредиторам $144,8 млн.

  Курс валют. Оцінка вартості фінансових інструментів збільшилась на $63,1 млн.

  Навіщо Україні міжнародні резерви

  Золотовалютні резерви використовуються для міжнародних розрахунків та платежів (у тому числі за держборгом) та покриття дефіциту платіжного балансу. Крім того, вони потрібні для стабілізації курсу гривні – , щоб у разі потреби Нацбанк міг продати інвалюту на міжбанківському ринку і таким чином компенсувати її дефіцит.

  Більшість золотовалютних резервів України – це цінні папери в іноземній валюті (в основному в доларі), а також сама інвалюта та депозити в ній. Золотий запас станом на 1 червня 2022 року становив 6,5% від загального обсягу резервів України:

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми