Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Скільки грошей втратив малий бізнес з початку війни

 • .


  Представники малого та середнього бізнесу (МСБ) зазнали прямих втрат у 64-85 млрд доларів за 75 днів від початку повномасштабного російського вторгнення.

  1999_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)
  Про це йдеться у дослідженні Advanter Group.

  Загальні потреби МСБ у фінансуванні становлять 54 млрд доларів, при цьому 87% компаній мають таку потребу. Крім того, 32% підприємств вважають пошук фінансування пріоритетом.

  У цілому бізнес очікує скорочення продажів на 46% відносно показників 2021 року.

  Індекс активності бізнесу у травні сягнув найнижчої позначки з грудня 2020 року і становить 33,82 пункту зі 100 можливих. Цей показник відображає спроможність компаній нарощувати обіг та створювати робочі місця. Найгірші очікування у мікробізнесу, а найкращі — у бізнесу з річним оборотом 50–500 млн грн.

  Що заважає працювати? Найбільше бізнесу заважає відновлюватися відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку — таку причину назвали 64% респондентів. Також серед головних чинників:
  непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку (51%);
  відсутність достатнього капіталу (29%);
  руйнування ланцюгів постачання (25%).
  Наразі 49% підприємств повністю або майже повністю припинили роботу з 24 лютого. При цьому 6% вказують на те, що знайшли можливість навіть збільшити обороти за останні два місяці.
  Щодо релокації, то 71% підприємств її не проводили і не планує. Проте 20% провели релокацію всередині України, а 4,4% — переважно за кордон. Зокрема, релокацію провели понад 50% ІТ компаній. Ще близько 15% компаній зі сфери ремонту автотранспорту та машинобудування планують її провести найближчим часом.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми