Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Як оформити гроші по тимчасовій втраті працездатності: названо суми та інструкцію

 • .


  Громадяни, які тимчасово не працюють з визначених законом причин, отримують грошове відшкодування. Їх розмір залежить, зокрема, від страхового стажу працівника та фінансується ФСС України.

  0685_1463683733_1072.jpg (65.68 Kb) Який розмір лікарняних
  Допомога по тимчасовій втраті працездатності коштом фонду соціального страхування компенсує застрахованим особам втрачений дохід за час лікування або догляду за хворими дітьми. Розмір такої допомоги залежить від середнього доходу працівника та тривалості його страхового стажу й становить:
  від 50% середньої зарплати — при стажі до 3 років;
  до 100% — при стажі понад 8 років;
  50% доходу незалежно від тривалості стажу — у разі самоізоляції (100% доходу — для медичних працівників).
  Що таке е-лікарняний
  З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я України перейшли на оформлення електронних лікарняних. Відтепер працівники, захворівши, мають повідомляти роботодавцю номер електронного лікарняного.
  Які підстави для отримання е-лікарняних
  Фінансування допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється на підставі заяви-розрахунку, яку роботодавець оформляє та подає до ФСС за відповідним електронним лікарняним. Першочергово впливає на час отримання допомоги дата отримання фондом заяви від роботодавця, а не дата створення е-лікарняного.
  Як повідомити роботодавцю про е-лікарняний
  Після того, як лікар створить вам медичний висновок про тимчасову непрацездатність (про це надійде повідомлення від E-health), і за ним автоматично сформується е-лікарняний, треба повідомити про це роботодавця будь-яким зручним обом способом (наприклад, телефоном).
  Свідченням того, що електронний лікарняний успішно сформувався, є його наявність в особистому кабінеті застрахованої особи на сайті ПФУ. За потреби працівник може впевнитись у наявності е-лікарняного, авторизувавшись на порталі за допомогою електронного підпису чи BankId.
  Про створення е-лікарняного повідомить пенсійний фонд за допомогою SMS (у повідомленні буде вказано номер е-лікарняного та період його дії), якщо застрахована особа попередньо зареєструвалась на порталі та у налаштуваннях надала згоду на дистанційне інформування.
  Роботодавець (а також усі роботодавці за сумісництвом) будуть бачити ваш е-лікарняний у своїх кабінетах страхувальників з дня його відкриття, але почнуть призначення допомоги тільки після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності та сплину строку, у який лікарі можуть внести зміни.
  У який строк виплачуються кошти за е-лікарняним
  Коли е-лікарняний змінить свій статус на готово до сплати, роботодавець розпочне процедуру призначення за ним допомоги у такому порядку:
  1. Електронний документ передадуть на розгляд Комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства для прийняття рішення щодо надання матеріального забезпечення. Строк розгляду документів і прийняття такого рішення — 10 календарних днів з дати видачі е-лікарняного (датою видачі вважається восьмий день після дати закриття е-лікарняного, а для лікарняних по вагітності та пологах — восьмий день з дати відкриття).
  2. Бухгалтерія розрахує суму матеріального забезпечення, сформує за е-лікарняним заяву-розрахунок та передасть її до ФСС на оплату. Ці дії мають бути проведені не більш як за 5 робочих днів.
  У ФСС рекомендують подавати заяви-розрахунки в електронному вигляді за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (заяву-розрахунок не можна подати через відповідний інтерфейс на порталі Пенсійного фонду, наразі він не має функціональної реалізації).
  Важливо: саме дата отримання ФСС заяви-розрахунку впливає на час фінансування допомоги. Тому варто не втрачати зв’язок з роботодавцем та цікавитись станом подання заяви.
  3. Після того, як заяву подано, слідкувати за оплатою лікарняних можна онлайн у телеграм-каналі ФСС.
  Роботодавець виплатить допомогу застрахованій особі у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати, або одразу після надходження коштів від ФСС.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми