Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Розмитнювати автомобілі хочуть по-новому

 • .


  Остання істотна зміна правил розмитнення легкових авто відбулася наприкінці 2018 року, що дозволило відродитися імпорту легковиків в Україну. Державний бюджет отримав стабільне джерело надходжень, а українці – можливість купувати доступні автомобілі із-за кордону.

  1745_77699_w_700.jpg (68.74 Kb) Які основні зміни щодо розмитнення автівок прописані у новоствореному законопроєкті №7040.

  Як пропонують розминювати різні автомобілі? Однією із пропозицій є дозволити певним категоріям осіб з інвалідністю, які перебувають на черзі для отримання безплатного автомобіля, втративши місце у цій черзі розмитнити «соціальний» легковик без сплати акцизу та ПДВ. При цьому є низка «запобіжників», як-от заборона продажу на 5 років та деякі інші.

  Є розділ щодо пожежних автомобілів, які купують юридичні особи або за кошти місцевих бюджетів. Таку спецтехніку пропонують розмитнювати за «нульовими» ставками (без мита та ПДВ), і реєструвати без урахування того, якому екостандарту «Євро» відповідає такий автомобіль.

  Автобуси автори ініціативи пропонують розмитнювати за чинними правилами, лише без застосування коефіцієнта х50 для акцизу, який нараховується на такий транспорт віком понад 8 років. Подібна пропозиція є й щодо вантажівок – скасувати підвищувальні коефіцієнти на акциз, х40 та х50, які зараз застосовуються для ТЗ віком понад 5 та 8 років відповідно. Крім цього до 1.01.2025 року вантажні авто пропонують реєструвати з будь-яким стандартом «Євро» (зараз потрібна відповідність «Євро-5»).

  Чого очікувати водіям легковиків? Не обійшлося і без пропозицій щодо перегляду принципів розмитнення легковиків. Їх пропонують розділити на три групи:

  «соціальні» – такі, що мають об’єм циліндрів до 3 л якщо мотор бензиновий, та до 2,5 л якщо дизельний, а їхня середньоринкова вартість не перевищує 65 мінімальних зарплат (близько $15 тис.). Для них коефіцієнт віку у формулі акцизу пропонують встановити рівний одиниці. Мито та ПДВ залишаються без змін;
  наступна категорія – «елітні автомобілі». До таких пропонують зараховувати усі легковики, які в середньому на ринку коштують понад 375 «мінімалок», що становить близько $85 тис. Для них акциз пропонують встановити на рівні 50% від цієї середньоринкової вартості. При цьому мито та ПДВ, звісно, залишаються в силі;
  усі інші машини, які не потрапляють до однієї чи другої групи, вважатимуться звичайними легковиками, а їхнє розмитнення відбуватиметься за тими ж принципами, що діють зараз.
  Нагадаємо, що описаний документ – лише проєкт, зареєстрований у ВР та переданий на розгляд у профільні комітети. Тож детально про нього варто говорити лише за умови, якщо проєкт буде рекомендований до ухвалення бодай у першому читанні.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми