Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Порівняно доходи турків та українців

 • .


  Наприкінці 2021 року інфляція в Туреччині основина 19-річний максимум, а національна валюта знецінилась на більш як 40%. Інфляція в Україні теж дещо підскочила торік, а ціни суттєво зросли.

  84_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb) Однак, якщо Нацбанк продовжував підвищувати облікову ставку увесь минулий рік, зважаючи на інфляційний тиск, то у Туреччині навпаки дотримувались політики низьких ставок. Тож Економіка 24 вирішила порівняти основні економічні показники цих двох країн, щоб з’ясувати, де у населення вищий рівень життя.

  Мінімальна зарплата в Туреччині у 2021 році була на рівні 2 826 турецьких лір після оподаткування. Але, якщо ще на початку року це було 380 доларів, то через інфляцію наприкінці року турки вже заробляли суттєво менше – 186 доларів, пише Daily Sabah.

  Тож у 2022 році мінімальну зарплату різко підняли – до 5 004 турецьких лір до оподаткування або 4,250 турецьких лір чистими (майже 9 тисяч гривень), повідомили в пресслужбі президента Туреччини. Відтак українці, яким підняли мінімальну зарплату у грудні минулого року до 6 500 гривень (до оподаткування), отримують менше.

  Однак вища мінімальна зарплата не свідчить про обов’язково вищий рівень життя у Туреччині. Річ у тому, що частка працівників у приватному секторі, яка працює на мінімальну зарплату, склала у 2021 році 69%, згідно з дослідженням DİSK. Економістів в країні хвилює, що середня зарплата все ближче наближається до мінімальної. А з різким підняттям зарплати у 2022 році, ця частка знову зросте.

  Вихід на пенсію Раніше у Туреччині населення могло вийти на пенсію вже у 45 років, однак у зв’язку з різким збільшенням відсотку непрацюючого населення, були внесені зміни. Тож тепер для жінок пенсійний вік складає 58 років, а для чоловіків – 60 років.

  В Україні жінки та чоловіки йдуть на пенсію у 60 років. Однак у Туреччині та Україні планують збільшувати пенсійний вік. Планується що до 2048 року чоловіки в Туреччині виходитимуть у 65 років, а після 2048 року у 65 років виходитимуть на пенсію й жінки.

  Розмір пенсійних виплат. У Туреччині пенсія прив’язана до мінімальної зарплати, тоді як в Україні до рівня прожиткового мінімуму, розмір якого прописаний у бюджеті.

  Мінімальну пенсію у 2022 році в Туреччині підняли на 66% до 2 500 лір (майже 5 278 гривень). Це торкнеться 1,26 мільйона пенсіонерів, повідомляють місцеві ЗМІ. Максимальна пенсія у країні складає 10 тисяч лір, але такі виплати скоріше отримують колишні держслужбовці.

  В Україні мінімальна пенсія з грудня 2021 року складає 1 934 гривні, але до кінця року вона зросте до 2 093 гривні. Все тому, що бюджетом-2022 передбачено ще два етапи підвищення рівня прожиткового мінімуму цьогоріч. Однак на мінімалку в Україні можуть розраховувати лише чоловіки пенсійного віку, що мають 35 років страхового стажу та жінки з 30 роками страхового стажу.

  Економіка Туреччини та України У Туреччині, згідно з даними Турецького статистичного інституту, рівень інфляції за результатами грудня підскочив до 36,08%. В Україні показник склав лише 10% річних, проте такий він досить далекий від цілі НБУ у 5±1%.

  Традиційною реакцією на ріст інфляції є підвищення облікової ставки, однак президент Туреччини Реджеп Эрдоган вирішив обрати протилежний курс. Він тиснув на турецький центробанк, закликаючи знижувати ставку та збільшуючи кількість національної валюти в обігу. Таким чином Ердоган ще більше розхитував інфляцію.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми