Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Криптовалюти підуть у "зимову сплячку"

 • .


  На тлі падіння криптовалютного ринку і, зокрема, курсу біткоїну, галузеві експерти все частіше говорять про настання криптовалютної зими. До стагнації веде низка факторів, включно із загрозою нападу Росії на Україну, пандемією коронавірусу та увагою регуляторів до криптосектору.

  29_kriptovaluta-kak-zarabotat.jpg (102. Kb) Що таке криптозима і чому деякі інвестори бачать у ній не лише загрозу, а й нові можливості.

  Зимуємо не вперше

  Криптозима – це різкий спад на ринку цифрових активів з наступним застоєм і без відновлення протягом тривалого періоду. В історії криптографії таке траплялося лише одного разу.

  Наприкінці 2017 року курс біткоїну впав з $20 тис. на понад 80% і до грудня-2018 тримався на рівні $3,1 тис. Відновитись актив зміг лише з досягненням свого нового максимуму наприкінці 2020-го.

  У цей період спостерігався спад ICO (Initial Coin Offering, або "первинна пропозиція монет"), а багато великих банків відклали свої плани щодо прийняття криптовалюти. Принцип циклічності викликає у трейдерів побоювання, що це може повторитись.

  "Коли виникає питання, як це (нинішню ситуацію на ринках. – Ред.) можна охарактеризувати, найближча аналогія – 2018, який асоціюється з криптозимою. Ймовірно, це буде доволі складний і тривалий період, тому аналогія з криптозимою досить хороша", – вважає голова відділу валютних досліджень фінансової компанії UBS Джеймс.

  Яке підґрунтя у страхів?

  Першою ознакою криптовалютної зими є ведмежий ринок. Це означає, що курс основних монет протягом тривалого періоду (зазвичай впродовж хоча б двох місяців) падає не менше ніж на 20%.

  Мастодонт ринку – біткоїн, який займає 40% від ринкової капіталізації всього сектору – 10 листопада 2021 року досяг свого піку у $69 тис. За даними криптобіржі WhiteBIT, відтоді його вартість поступово знижувалася, і до 28 січня досягла $36,6 тис., що на 47% менше за рекорд.

  Ця тенденція виявилася глобальною – зростання невпевненості в інвесторів спровокувало скорочення капіталізації всього криптовалютного ринку загалом. Усього за 2,5 місяці цей показник упав майже вдвічі – від рекордних $3 трлн у листопаді до $1,65 трлн у січні.

  У зв'язку з цим колишній керівник відділу криптографії Meta (колишній Facebook) Девід Маркус вважає, що криптозима вже настала. "Саме під час криптозим найкращі підприємці будують найкращі компанії. Настав час знову зосередитися на розв'язанні реальних проблем, а не на прокачуванні токенів", – написав він у Twitter.

  Загалом нині на стагнацію ринку впливає сукупність чинників. Зокрема економічна (наприклад, міжнародна тенденція до регулювання криптоактивів і посилення позиції Комісії з цінних паперів та бірж США), геополітична (загострення між Україною та Росією) складова та криза з охороною здоров'я (пандемія COVID).

  Чи все так погано?

  Стратеги однієї з найбільших у світі інвестиційних компаній Invesco припускають, що у 2022 році курс біткоїну може впасти нижче за $30 тис. Але це поки що не визначено.

  "Торік ми говорили, що біткоїн впаде нижче за $10 тис. Натомість він сягнув піку на рівні $68 тис.", – констатує керівник глобального відділу розподілу активів Invesco Пол Джексон.

  Але поки одні трейдери з жахом чекають наступу криптозиму, інші бачать у цьому можливості. Багато хто з них слідує стратегії "купуй дешево, продавай дорого", тобто після падіння курсу поповнює свій баланс криптоактивів, щоб продати їх після відновлення ринків. Один з них – автор бестселеру "Багатий тато, бідний тато" Роберт Кійосакі.

  "Ти отримуєш прибуток, коли купуєш, а не продаєш. Відмінна новина: ціна біткоїну руйнується. Я купував його по $6 тис. і $9 тис. і куплю більше, коли він опуститься до $20 тис. Час багатіти", – пише інвестор у своєму Twitter.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми