Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Інвестори втікають з України до Польщі

 • .

  Іноземні інвестори йдуть з України та звертають увагу на Польщу та Румунію, оскільки в Україні панує фінансова криза у зеленій енергетиці та дискримінація компанії ДТЕК, що не дає впевненості у стабільному інвестиційному кліматі.

  5807_1380826409_defolt.jpg (71.76 Kb) Про це йдеться в огляді британської агенції REDD.

  "Кілька європейських ЕКА (експортно-кредитних агентств – ред.) та кредиторів, які раніше працювали в Україні, тимчасово закрили свої нові ліміти на країну через збільшені країнові та регуляторні ризики, звернувши увагу на більш стабільні ринки, такі як Польща та Румунія. ", – йдеться в аналітичному матеріалі.

  Аналітики зазначають, що оскільки європейські інвестори та кредитори йдуть з українського ринку відновлюваних джерел енергії, виникають побоювання щодо середньострокових та довгострокових перспектив зовнішнього проєктного фінансування, яке використовувалося для фінансування зростання галузі.

  В огляді вказується, що німецька ECA Euler Hermes та данська EKF, поряд із постачальниками турбін Vestas та General Electric, були одними з найактивніших міжнародних партнерів українських виробників ВІЕ.

  Агентство також повідомляє, що кредитори послабили інтерес до України після кількох подій минулого року, які вплинули на їхнє сприйняття ризику в Україні і, зокрема, через ситуацію з компанією ДТЕК ВІЕ.

  Наголошується, що йдеться про несплату у листопаді історичного державного боргу держпідприємством "Гарантований покупець" компанії ДТЕК у розмірі 110 млн доларів США за вироблену екологічно чисту енергію.

  "Той факт, що ДТЕК ВДЕ все ще чекає компенсації від держави за енергію, вироблену у 2020 році і частково в 2021 році, як підтвердив на цьому тижні її представник, є найгучнішим свідченням того, що побоювання кредиторів цілком можуть бути виправдані", - підкреслюють у REDD.

  Як повідомлялося, у грудні 2021 року англійські адвокати фірми BCL Solicitors повідомили Гарантованому покупцю, Кабінету Міністрів України, Офісу президента України та Міністерству енергетики України про ініціювання приватного кримінального розслідування на території Великобританії.

  Юристи звертають увагу на те, що гарантований покупець не виконав вимог попередніх листів – не погасив заборгованість перед ДТЕК ВДЕ та не дав жодних пояснень своїм діям.

  На думку англійських юристів, причетними посадовими особами було скоєно низку дій, які мають ознаку злочинів з англійського права. Зокрема, кошти, які Гарантований покупець має перевести на користь ДТЕК ВІЕ, але безпідставно утримує на своєму рахунку, набули ознак майна, набутого злочинним шляхом.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми