Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Інструкція по відкриттю ФОП онлайн у 2022

 • .

  Все більше українців реєструються фізичними особами-підприємцями. Журналісти 24 каналу розповіли, як стати індивідуальним підприємцем в Україні, як відкрити ФОП онлайн, що для цього потрібно, і які сервіси підтримують послуги для підприємництва в Україні.

  0375_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb) Що треба знати до реєстрації бізнесу? Ще до того, як почнете реєструватися на приватного підприємця, варто пам’ятати про декілька нюансів:

  для реєстрації ФОП в Україні онлайн майбутній підприємець повинен вибрати КВЕД – (класифікатор видів економічної діяльності) – для визначення виду (або видів) діяльності, яким ФОП і буде займатися. Список всіх КВЕДів є на офіційному сайті;
  для оформлення онлайн-заяви про реєстрацію ФОП вам потрібно обов’язково мати електронний цифровий підпис (ЕЦП).
  Перший спосіб – створити ФОП онлайн за 10 хвилин в “Дії”. Це відносно новий і поки що найшвидший спосіб відкрити індивідуального підприємця (ІП) в Україні. “Дія” дозволяє відкрити приватне підприємництво онлайн, без реєстрації ФОП в податковій. Більш того, послуга є безкоштовною.

  Що для цього треба:

  зареєструйтеся або авторизуйтеся (якщо вже зареєстровані) в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;
  заповніть форму на відкриття ФОП онлайн;
  заповнену заяву на реєстрацію приватного підприємства в Україні автоматично надішлють до реєстратора за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, вказаним у довідці переселенця;
  якщо ви обрали спрощену форму оподаткування, заяву на перехід до спрощеної системи буде також автоматично надіслано до податкового органу за місцем вашої реєстрації або за місцем реєстрації, яке зазначено в довідці переселенця;
  якщо обрали загальну систему оподаткування, то можете також подати заяву на реєстрацію платником податку на додану вартість (ПДВ).

  Статус заяви можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про реєстрацію ФОП або відмову також з’явиться в кабінеті – його надішлють електронною поштою.

  Щойно запис про реєстрацію ІП онлайн в Україні з’явиться в єдиному державному реєстрі, ви можете отримати виписку з Реєстру в кабінеті громадянина. Виписка має юридичну силу – її можна роздрукувати і користуватися як будь-яким іншим документом. Свідоцтво про реєстрацію ФОП вже не потрібне – Верховна Рада скасувала цей документ для приватних підприємців та юридичних осіб.

  Другий спосіб – відкрити ФОП особисто. Якщо онлайн-спосіб не для вас, можна скористатися традиційним і прийти в податкову особисто. Для цього потрібно звернутися до державного реєстратора за місцем проживання з паспортом та ідентифікаційним кодом, надати копії цих документів.

  У держреєстратора ви повинні заповнити реєстраційну картку, тобто форму 10. Будьте уважні при заповненні КВЕДів — якщо помилитеся, вас зареєструють (щоправда, ризикуєте замість, наприклад, надання будівельних послуг підписатися на постачання хліба). А виправити цю помилку можна буде тільки шляхом перереєстрації.

  Подати документи держреєстратору також можна фахівцем або через представника ФОП (оформивши на нього попередньо нотаріально посвідчену довіреність).

  Якщо обійшлося без помилок — протягом трьох робочих днів з моменту подання документації вас повинні внести до Державного реєстру і видати відповідну виписку. Якщо ви надсилали документи листом, то і виписку отримаєте поштою.

  Далі, щоб отримати свідоцтво ФОП, необхідні документи треба надати до підрозділу податкової інспекції.

  Які документи потрібні для реєстрації приватного підприємця:

  копія паспорта та ідентифікаційного коду;
  заява про застосування єдиного податку;
  отримана вами раніше виписка з Єдиного державного реєстру;
  книга обліку доходів;
  заява на ім’я начальника податкової інспекції або за Ф.5-ОПП.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми