Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Що можна буде купити на продуктові картки

 • .


  12 січня 2022 року Кабінет Міністрів ввів щоденний моніторинг цін для 30 продовольчих і непродовольчих товарів.

  2209_1470907616_9418ef8eb40a32be32fd9188b41deb89.jpg (76.36 Kb) Якщо в Україні будуть реалізовані ризики серйозної інфляції, це вдарить по всьому населенню.

  Про це заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

  "Якщо ризики будуть реалізовані, то інфляція вдарить по всьому населенню, але найбільший удар від інфляції відчують ті, хто має мінімальні доходи, в тому числі отримує соціальну допомогу і мінімальні заробітні плати", - повідомив він.

  Разом з тим Устенко зазначив, що зараз влада розглядає різні варіанти підтримки населення в разі швидкого зростання цін на споживчі товари, проте жоден з них не стосується того досвіду, який використовувався за часів Радянського Союзу, адже тоді головною проблемою був дефіцит товарів, а зараз – тільки можливе різке зростання цін на них.

  "Можливий варіант підтримки населення через пряме субсидування, як це зараз відбувається з комунальними послугами. Можливо, як допомога через канал системи "Дія". Можливо, через існуючу в США аналогічну систему "food stamps". Її неправильно трактують просто як "картки". Тому що це - не картки. Це даються кошти найбільш вразливим верствам населення, які можуть бути витрачені на придбання харчів. Зараз це все предмет обговорення", - пояснив він.

  При цьому Устенко підкреслив, що будь-яка країна, з точки зору економічної політики, живе в межах бюджетних обмежень. Для того, щоб ефективно використовувати кошти платників податків треба концентрувати допомогу на тій групі населення, яка відноситься до найбільш вразливої.

  Моніторинг та держрегулювання цін:
  12 січня 2022 року Кабінет Міністрів ввів щоденний моніторинг цін для 30 продовольчих і непродовольчих товарів, в тому числі й на цибулю ріпчасту, буряк, моркву, картоплю, капусту білокачанну.

  Також 12 січня 2022 року Кабінет Міністрів України ввів державне регулювання цін на ряд продуктів.

  Продуктові картки в Україні:

  11 січня 2022 року з'явилася інформація про те, що в офісі президента обговорюють можливість введення в Україні талонів на харчування.

  Талони на харчі отримають громадяни з низьким доходом. Передбачається, що картки будуть існувати не тільки в паперовому вигляді, а й в електронному - в додатку "Дія".

  Що можна буде купити на продуктові картки:

  Продуктові картки діятимуть не на всі продукти, а тільки на "соціально значущі". До такого переліку належать:

  гречка;
  цукор;
  макарони;
  пшеничне борошно;
  молоко пастеризоване 2,5%;
  пшеничний батон;
  хліб житньо-пшеничний;
  курячі яйця;
  м'ясо птиці;
  вода мінеральна негазована;
  масло вершкове 75,3%;
  олія соняшникова.
  Хто отримає талони на їжу:

  Талони будуть призначатися для малозабезпечених верств населення. За різними підрахунками, на цей момент від 20% до 50% населення України потребують допомоги.

  Комунальну субсидію в Україні отримують 2,5 мільйона домогосподарств. Тому можна очікувати, що і продуктові картки отримають мільйони українців.

  У скільки введення продуктових талонів обійдеться Україні:

  За оцінками експертів, введення продуктових талонів обійдеться 50 млрд гривень. Експерти припускають, що інші соціальні програми можливо доведеться урізати. Також є побоювання, що ініціатива найсильніше вдарить по працездатному населенню, яке є основним платником податків.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми