Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Методи заробітку на криптовалюті

 • .


  Останніми роками торгівля криптовалютами спровокувала на ринках справжній фурор. Але для отримання прибутку на інвестиціях у світ криптовалют, активно займатися трейдингом зовсім не обов'язково. Є кілька варіантів абсолютно пасивного заробітку на криптовалютах: стейкінг, криптолендінг, холдинг та ETF.

  2236_kriptovaluta-kak-zarabotat.jpg (102. Kb) Стейкінг/стекінг

  Деякі блокчейни (наприклад, Cardano і Solana) відмовилися від ресурсомісткого майнінгу (Proof-of-Work, PoW) і перейшли на модель Proof-of-Stake (PoS). Принципова відмінність між ними полягає в тому, що, грубо кажучи, при PoS винагорода надходить за зберігання монет, а при PoW нові токени добуваються шляхом обчислень потужностями комп'ютера.

  Звідси завдання стейкінгу – це альтернатива майнінгу, яка вимагає вкладень на купівлю устаткування. Для отримання винагороди при стейкінгу активи повністю або частково блокуються в пулі ліквідності. Приєднатися до такого пулу можна безпосередньо на проекті через централізовані або децентралізовані біржі, а також через автоматизовані маркет-мейкери.

  Ці активи згодом можуть використовуватися для підтвердження (валідації) різних процесів на блокчейні. Також вони можуть підтримувати ліквідність конкретного проекту з метою забезпечення балансу попиту та пропозиції щодо нього на ринку.

  Розмір винагороди залежить від кількості заблокованих монет загалом і від конкретного валідатора – окремо. Також – від терміну зберігання активів, а в деяких випадках навіть від їхнього "віку".

  Криптолендинг – аналог банківського депозиту

  Інший і зрозуміліший вид нарахування винагород за зберігання активів – криптолендинг. Це аналог депозиту в банку, при якому власник криптовалюти може дати свої кошти у позику під відсоток, через третю сторону або безпосередньо.

  Позичити свої кошти можна через централізовані біржі криптовалют, криптолендингові майданчики та P2P-платформи. Ключова різниця полягає у розмірах та способах нарахування відсотків, а також у тому, хто виступає гарантом безпеки такої угоди. Це може бути або платформа, як у випадку з біржами та криптолендинговими майданчиками, або сам користувач (у випадку з P2P).

  Депозити на криптовалютній біржі співвідносяться з маржинальним кредитуванням, тому вважаються безпечнішими. Зареєстрований користувач позичає майданчику свої кошти. Він, у свою чергу, позичає їх тим користувачам, які торгують із кредитним плечем.

  Таким чином, криптовалюта працює на свого власника без необхідності торгувати та ризикувати на ринку, а біржа гарантує виконання всіх умов та чесність угоди. За що після обумовленого часу він отримує обумовлений відсоток прибутку.

  Криптолендинг за допомогою бірж криптовалют вважається альтернативою банківським депозитам переважно тому, що тут можна дати в позику стейблкоїни під конкурентні відсотки. Стейблкоїни – найбільш стабільні з існуючих криптоактивів (звідси і їхня назва), які з мінімальними відхиленнями співвідносяться з доларом і практично не схильні до цінових коливань.

  Найвищі відсотки надають централізовані біржі криптовалют (до 45%). Найменше заробити (від 3,5% до 18% річних) можна на криптолендингових платформах типу YouHodler або BlockFi. На Peer-to-Peer-майданчиках ставку та терміни позичальник виставляє самостійно. Тут вони, зазвичай, ще менші. Крім того, не завжди можна знайти людину на свою пропозицію.

  Від біржі до біржі лендинг криптовалюти може з фіксованою чи плаваючою ставкою доходності. У свою чергу, фіксована ставка може бути річною, або, умовно кажучи, конкретною на період.

  Найменш популярним прийнято вважати депозити на плаваючій ставці. Відсоток у цьому випадку залежить від розміру депозиту. Наприклад, на суми до 0,05 BTC ринок пропонує ставку 3%, понад 0,5 BTC – 0,10%. Ставки прибутковості тут оновлюються щодня. Тобто доти, доки користувач не захоче отримати свої кошти назад, він не точно знатиме, скільки заробить. З іншого боку, активи можна забрати навіть за кілька днів, не втрачаючи зароблений відсоток.

  Якщо скористатися криптолендингом, прибуток за яким розраховується виходячи з фіксованої річної процентної ставки, поклавши 0,1 BTC під 7% річних на Binance ви отримаєте 0.001726 BTC за 90 днів (станом на 6 січня). Тому на сьогодні прибутковішими вважаються фіксовані депозити з конкретною ставкою доходу на обумовлений термін. Так, наприклад, поклавши на SMART-стейкінг план WhiteBIT 0,1 BTC на 3 місяці, як прибуток ви отримаєте 6% від цієї суми, тобто 0,006 BTC зверху. Тому що процент тут чітко встановлено – 6% на 90 днів.

  Важливо: відсоток отримуваної нагороди залежить від тривалості плану та криптовалюти. Тому слід звертати увагу на терміни депозитів із фіксованою ставкою та кількість активів, які можна залишити під відсоток. WhiteBIT пропонує плани від 10 до 360 днів та 46 криптоактивів, зокрема стейблкоїн USDT, Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Ripple, Litecoin та інші. На Binance, у свою чергу, терміни від 10 до 90 днів та 10 криптовалют.

  Холдинг

  Купівля та утримання криптовалюти – стратегія для "довгої гри". Наприклад, листопад і грудень 2021 року стали рекордними за кількістю біткоїнів, що зберігалися недоторканими протягом 7-8 років та "прокинулися", але за цей час розмір вкладень збільшився в тисячі разів.

  Як вибрати, на яку криптовалюту зробити ставку? Ідеальний варіант – зібрати диверсифікований криптовалютний портфель. Для цього слід звернути увагу на кілька типів монет:

  "мастодонти": найбільші по капіталізації криптовалюти (можна вивчити на CoinMarketCap та CoinGecko );

  "аксакали": монети, що існують вже не перший рік і які, найімовірніше, не виявляться шахрайством;

  "новачки": криптовалюти і токени, які тільки з'явилися на ринку, їм часто властивий різкий зліт в ціні (але аналогічно до цього – і різке "обнулення").

  Щодо останнього пункту необхідно зазначити важливий нюанс: варто уважно вивчити "дорожню карту" та white paper проекту щодо його корисності. Як коментують аналітики WhiteBIT, корисність відіграє ключову роль у питанні виживання проекту на ринку. Більше того, експерти позначають, що питання корисності криптопроекту у 2022 році стане ключовим для нових криптоінвесторів.

  Інвестиції у криптовалютні фонди

  У 2021 році інвестори отримали можливість купувати та зберігати біткоїни на біржових інвестиційних фондах, або ETF (Exchange-Traded Funds). Піонерами стали канадські Purpose Bitcoin та Evolve Bitcoin. Пізніше такі платформи з'явилися і США – першими стали Bitcoin Strategy, Valkyrie Investments і VanEck.

  Відповідно, цей інвестиційний інструмент є одним із наймолодших. Біткоїн-ETF працює за принципом некриптовалютного фонду – купує один або кілька цифрових активів і продає свої акції інвесторам, які отримують дохід від зростання курсу криптовалют залежно від частки куплених акцій.

  Головна перевага ETF – відсутність безпосереднього залучення інвестора до торгівлі криптовалютами. Але при виборі такого фонду необхідно вивчити кілька параметрів :

  репутація та популярність фонду;

  відкритість документації;

  вартість послуг та стратегія заробітку;

  легальність роботи.

  При цьому слід пам'ятати, що криптовалюти є дуже волатильним активом. Тому всі інвестиції в цей сектор слід робити максимально обережно та виключно на свій страх та ризик.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми